1. Домівка
  2. Статті
  3. Як зміцнити демократію в Україні?

Як зміцнити демократію в Україні?

Як зміцнити демократію в Україні?

10 квітня 2008 року в будинку “Смолоскипа” відомий активістам недержавних організацій в усьому світі “Національний фонд демократії” (National Endowment for Democracy) провів конференцію “Як зміцнити демократію в Україні: теорія і практика”.

„Національний фонд демократії” залучає і спрямовує кошти на розвиток демократичних ініціатив: за його підтримки функціонують НДО і у таких відвертих деспотіях як Білорусь чи Зімбабве і в умовах авторитарних режимів, котрі, прикриваючись риторикою, симулюють демократичний процес, як те бачимо в Росії чи, скажімо, Венесуелі. Детальніше про діяльність фонду можна дізнатися на www.ned.org 

На зустрічі в “Смолоскипі”, на якій було присутнє майже все керівництво “Національного фонду демократії”, виступили: Президент фонду Карл Ґершман, його заступниця Надія Дюк, керівник програм фонду у Східній Європі Джон Сквайр та адміністратори програм Ненсі Герцоґ і Андрій Юзвенко. З українського боку в дискусії про майбутнє демократії взяли участь: керівник Харківської правозахисної групи Євген Захаров, директорка проекту “Телекритика” Наталія Лігачова, Максим Лациба (Український незалежний центр політологічних досліджень), Роман Кошовий (Львівське обласне відділення ВГО “Комітет виборців України”), Тетяна Бойко (ГО “Опора”), Андрій Нечипорук (“Товариство Лева”), Неля Лавриненко (Спілка української молоді) та багато інших. Секційними дискусіями керували: Надія Дюк (“Національний фонд демократії”), Марта Коломиєць (“Національний демократичний інститут”) та Інна Підлуська (фонд “Україна – ХХІ”).

Лейтмотивом зустрічі стали слова Карла Ґершмана: “У світі немає людей, які б не прагнули демократії. І в нас немає сумніву, що ця система ідей переможе за якийсь час навіть найбільш жорсткі авторитарні режими. Коли наприкінці 70-их у Вашингтоні виступав український дисидент, колишній генерал Радянської Армії, Петро Григоренко, ми дуже підтримували його ідеї, але не вірили у падіння СРСР. Проте, це сталося і ставатиметься з усіма тираніями, доки демократія не переможе повсюдно”.