1. Домівка
  2. Статті
  3. Відбулася презентація двотомника спогадів Григорія Костюка

Відбулася презентація двотомника спогадів Григорія Костюка

Відбулася презентація двотомника спогадів Григорія Костюка

4 червня в Національному Університеті “Києво-Могилянська академія” відбулася презентація двотомника спогадів Григорія Костюка “Зустрічі і прощання”.

Презентація нових книг видавництва “Смолоскип”, вкотре довела, що про Григорія Костюка як непересічну людину добре знають в нашій державі, а його творчість перебуває під пильною увагою не одного покоління українців. На ці думки навела публіка, котра вщерть заповнила досить простору актову залу НаУКМА – були тут і студенти, і люди середнього покоління, і вже й зовсім поважного віку – люди, які ще в 60-х роках мали честь спілкуватися з самим Г. Костюком.

Відкрито презентацію було показом фото – з різних періодів життя Г. Костюка: від дитинства і студентських років, аж до 90-х років (останнє фото – часів перебування в його оселі в Америці делегації “Смолоскипа” у складі Осипа Зінкевича, Сергія Жадана, Максима Розумного та ін.). Коментували фото, докладно зупиняючись на кожній світлині, Р. Семків та Ю. Стахівська.

   Наступним до слова був запрошений автор передмови до “Зустрічей і прощань” і модератор презентації – Микола Жулинський. Він оповів про життєвий шлях Г. Костюка, особливо зосередивши увагу на його дивовижній працелюбності: навіть будучи відірваним від рідної землі, григорій Костюк не полишав праці на благо Україні, написав монографію “Сталінізм в Україні”, що свого часу була унікальним свідченням звірств тоталітарного комуністичного режиму, а також – численні статті, присвячені творчості українських письменників: від Ю. Яновського і М. Бажана – до шістдесятників, з якими він був особисто знайомий.

   Після М. Жулинського слово почергово взяли інші учасники презентації: В. Брюховецький, І. Драч, М. Павличко, Я. Яцків, С. Гальченко, В. Агеєва, Н. Баштова, і син Г. Костюка – Теодор Костюк. Разом вони витворили цілу палітру вражень про самого Григорія Костюка – як особистість, науковця, громадського діяча, а також про його творчість і особисте спілкування з ним. 

   Презентація “Зустрічей і прощань” пройшла в напрочуд теплій атмосфері: кожен виступаючий по-своєму зацікавлював публіку, і це не дивно: Григорій Костюк був багатогранною людиною, і саме життя його, описане в двотомнику мемуарів, і його багатюща творчість – цьому підтвердження.