- Домівка "Смолоскип"
Смолоскип
-
ЗАПРОШУЄМО У “КНИЖКОВУ КРАЇНУ”
25-28 квітня видавництва “Смолоскип” і “Простір” чекають вас на “Книжковій Країні” в Києві. На нашому стенді (№42, павільйон 1) ви зможете придбати повне зібрання творів Миколи Хвильового та Лесі Українки, довгоочікуваний другий том Ганни Барвінок та інші наші видання. “Книжкова країна” буде відбуватися на ВДНГ за адресою пр-т. Академіка Глушкова, 1. У програмі книжковий ярмарок, фестиваль, дитячий та освітній простори, зустрічі з письменниками тощо. Вхід вільний. До зустрічі на “Книжковій
-
Запорізька книжкова толока: перезавантаження
Наприкінці жовтня у Запоріжжі пройшла вже четверта Книжкова толока, участь у якій традиційно взяло видавництво «Смолоскип».
Коли влітку команда Книжкової толоки втратила свого першого програмного директора Олену Заставну, я, як і більшість видавців, дещо напружилася. Для мене Олена була втіленням Толоки, її душею, головою, руками і ногами, словом, – всім. За деякий час мережею пройшла інформація, що ЗКТ може не відбутися взагалі через те, що місцева влада обіцяє підтримку, але далі обіцянок діло не йде. Стало ще стрьомніше. На щастя, врешті ситуацію вирішили і Запоріжжя знову на кілька днів знову стало книжковим центром Сходу України. (більше…)
-
Микола Третяк. Наш Форум видавців: і Петлюра, і Хвильовий, і раґнарьок
У вересні відбувся черговий – уже двадцять п’ятий – Форум видавців у Львові. Смолоскип, як і раніше, брав у ньому участь за двома лініями: по-перше, виступив організатором низки літературних подій, по-друге, наші книжки продавалися на ярмарку в Палаці Мистецтв і на його подвір’ї (більше…)
-
Анна Ратушна. Ілюструвати поезію
1 жовтня автори „Смолоскипа” виступили перед студентами майстерні книжкової графіки Національної академії образотворчого мистецтва України. Викладач кафедри графіки, ілюстратор та живописець Олег Грищенко, прагне додати своїм заняттям інтерактивності, познайомити студентів із сучасною українською молодою поезією і на базі відкритих лекцій створити оригінальні арт-буки. (більше…)
-
Ольга Погинайко. Історія «Смолоскипа»: найцікавіше попереду
Понад 50 років тому, у лютому далекого 1967 засновник і багаторічний натхненник «Смолоскипа» Осип Зінкевич зафіксував у своєму щоденнику факт появи першої книжки його видавництва. Нею стала «З генерації новаторів: Світличний і Дзюба» авторства самого пана Осипа. Вже за рік у «Смолоскипі» вийде друком один з найвпливовіших текстів українського самвидаву – «Лихо з розуму» В’ячеслава Чорновола, а ще через 50 років молода дослідниця Алла Миколаєнко напише про видавництво кандидатську дисертацію. Саме ця наукова робота нещодавно й побачила світ під назвою «Смолоскип» (1967-2017): від Америки до України». (більше…)
-
Bloomsday-2018 у Смолоскипі
-
Микола Третяк. Арсенал-2018: від розмов про ще неіснуючі книжки до перформансів
На межі травня та червня «Смолоскип» традиційно взяв участь у «Книжковому Арсеналі». Київський книжковий ярмарок-фестиваль в останні кілька років претендує на звання головної літературної події України. І це не безпідставно, якщо згадати масштаб і розмаїття заходів, учасників. (більше…)
-
Лауреати літературного конкурсу видавництва «Смолоскип» – 2018
25 квітня в Київській міській раді відбулося ювілейне 25-те нагородження лауреатів літературного конкурсу видавництва «Смолоскип». З-поміж надісланих на конкурс рукописів журі в складі Ростислава Семківа (голова), Людмили Таран і Олега Коцарева визначило таких переможців: (більше…)
-
Микола Третяк. Биківня: виставка з продовженням
22 березня в Музеї книги та друкарства в Києві відбулося відкриття чергової розширеної фотовиставки «Слово, обірване у Биківні», підготовленої Національним історико-меморіальним заповідником «Биківнянські могили» спільно зі «Смолоскипом». (більше…)
-
Микола Третяк. Премія «Нонфікшн»: перші лауреати
Відбулося перше присудження нової щорічної української книжкової премії Нонфікшн. Вона призначається «за найкращу книжку вітчизняного автора, яка висвітлює, інтерпретує і аналізує факти і явища суспільного життя, історії, природи або мистецтва». (більше…)