1. Домівка
  2. Статті
  3. “Смолоскип” у Харкові

“Смолоскип” у Харкові

“Смолоскип” у Харкові

4 – 5 квітня представники видавництва “Смолоскип” Богдан Горобчук, Юрій Нога, Ольга Погинайко, Ростислав Семків, молоді політологи Руслан Голубіцький та Іван Коломієць, поетка Марина Брацило відвідали Харків. Під час відвідин відбулася дискусія щодо способів покращення співпраці між осередками смолоскипівців у різних містах, збільшення ефективності семінарів та круглих столів, ініційованих видавництвом.

Також представники “Смолоскипа” провели переговори з Володимиром Науменком, головним редактором журналу “Березіль”, на сторінках котрого тепер регулярно з’являтимуться статті про забутих авторів української літератури, творчість яких популяризує “Смолоскип” (услід за вже надрукованим матеріалом про Юліана Шпола, матимемо змогу читати статті про Сергія Пилипенка, Олега Ольжича, Богдана Лепкого, Олену Телігу, Майка Йогансена, Григорія Костюка та інших). Автором цих матеріалів у “Березолі” буде Олег Коцарев.

Увечері 4 квітня, як і було анонсовано, у Харківській Міській Художній Галереї (котрій дякуємо за гостинність) відбувся відбірковий тур фестивалю читаної поезії “Молоде вино”, в якому взяли участь 23 поети та поетки. Ведучими дійства були вже відомі молоді письменники Олег Коцарев та Сашко Ушкалов; до складу журі, окрім представників “Смолоскипа” Ольги Погинайко, Ростислава Семківа та поетки Марини Брацило, увійшов також знаний харківський поет та літературознавець Ростислав Мельників.

Переможцями відбіркового туру “Молодого вина” стали: Ігор Зарудко (І місце), Юля Максимейко (ІІ місце), Сергій Онищенко (ІІІ місце). Їх ми побачимо на фінальних читаннях у Києві 26 червня. Проте, призи – книги “Смолоскипа” – отримали також цікаві молоді митці Настася Велес, Катерина Каруник, Анна Лущан, Олена Шпілевська (Квітка) та інші, про котрих ми також ще сподіваємося почути у майбутньому.