1. Домівка
  2. Новини
  3. Смолоскип на Форумі видавців у Львові: події і книжкові новинки

Смолоскип на Форумі видавців у Львові: події і книжкові новинки

Смолоскип на Форумі видавців у Львові: події і книжкові новинки

Запрошуємо на події видавництва “Смолоскип” на Форумі видавців у Львові 18-22 вересня! Нагадуємо також, що наші книжки можна буде купити на 2 поверсі Палацу Мистецтв, стенд 227.

ПОДІЇ

19 вересня
19-00. “Vzhar” (Коперника, 5).
Презентація книжки “Мертві моделі” Мартина Якуба.

20 вересня
19-00. «Дзиґа» (Вірменська, 35)
Поетичні читання з Парижа
Презентація книжки Павла Матюші «Париж. Сплін».
Модератор – Ростислав Семків.

21 вересня
15-00. Наукова бібліотека ЛНУ ім. І.Франка (Драгоманова, 5)
Шістдесятники, дисиденти: сучасний стан осмислення явища
Розмова про українських шістдесятників від «Смолоскипа», «Духа і Літери», Українського ПЕН. Ю.Зайцев, М.Ільницький, А.Курков, М.Маринович, Р.Семків, Е.Соловей, Т.Терен, Л.Фінберг.

21 вересня
18-00. Малий зал готелю «Ріус» (Академіка Володимира Гнатюка, 12а)
Розмова з нагоди виходу збірника на пошану Соломії Павличко «Інша оптика: ґендерні виклики сучасності».
Т.Марценюк, О.Галета, І.Старовойт, А.Довгопол, Р.Семків.

22 вересня
13-00. Кав’ярна «Grand Café Leopolis» (пл. Ринок, 1)
Поезія і міф. Розмова довкола поетичних книжок Лариси Лебедівни.
Модератор Ростислав Семків.

Новинки до Форуму

Тарнашинська Людмила

УКРАЇНСЬКЕ ШIСТДЕСЯТНИЦТВО: профiлi на тлi покоління: (iсторико-лiтературний та поетикальний аспекти). 2-е вид., доповнене. – Київ : Смолоскип, 2019. – 592 с.

ISBN 978-617-7622-16-0

Спеціальна ціна на BookForum: 250 грн

Де купити: 2 поверх Палац Мистецтв, стенд 227

У монографії досліджено історико-літературний та поетикальний аспекти українського шістдесятництва в іменах. Такий персоналiстський вимір (окремі профілі на тлі покоління) дозволяє читачеві побачити епоху i в постатях, i через призму творчості, а також скласти уявлення про «зоряний інтеграл» того покоління, яке залишило значний сліди у свідомості українства. До другого видання ввійшли персоналії, відсутні у попередньому, яке побачило світ у видавництві «Смолоскип» 2010 року. Видання розраховане на науковців, викладачів, студентів, аспірантів, широке коло тих, кого цікавить історія та проблематика українського шістдесятництва. Воно становить осердя трилогії авторки з цієї проблематики, до якої входять також монографії «Сюжет Доби: дискурс шістдесятництва в українській літературі ХХ століття» (Київ, 2013) та «“Шевченко – поет сучасний”: прочитання крізь призму шістдесятництва» (Київ, 2017).

Хвильовий Микола

ПОВНЕ ЗІБРАННЯ ТВОРІВ У П’ЯТИ ТОМАХ. Т. 4. Твори 1927-й-1930-ті / за заг. ред. Р. Мельникова ; упоряд., ред., прим. Р. Мельникова ; передм. В. Зенгви. – Київ : Смолоскип, 2019. – 424 с.

ISBN 978-617-7622-05-4 (Том 4)

Ціна комплекту з 5 томів: 600 грн.

Де купити: 2 поверх Палац Мистецтв, стенд 227

Микола Хвильовий (1893–1933) – знакова постать українського модернізму, поет, прозаїк, ідеолог культурного відродження 1920-х років. Поява нашого п’ятитомника — унікальний шанс ознайомитися з найповнішим на сьогодні зібранням його творів.

До четвертого тому увійшла проза письменника 1927-1930-х років, а також листи та передмова Хвильового до першого тому «Вибраних творів», який з’явився друком у 1932 році. Зібраним текстам цього разу передує літературознавча стаття Вікторії Зенгви.
Видання розраховане на якнайширше коло читачів, які цікавляться українською літературою й культурою.

Буняк Софія

У КАЛЕЙДОСКОПІ ДОЛІ / Софія Буняк — Київ : Смолоскип, 2019. — 176 с.

ISBN 978-617-7622-14-6

Спеціальна ціна на BookForum: 80 грн

Де купити: 2 поверх Палац Мистецтв, стенд 227

Невеличка книжка мемуарної прози Софії Буняк на диво змістовна. Серед чільних сюжетів вирізняється доля письменника-аматора Сергія Даушкова – одного з незліченних загублених, непомічених, належно не поцінованих обдарувань, маловідомих настільки, що можна «заокруглити» до просто невідомих. Крізь цю історію пізнаємо й саму авторку, що замолоду потрапила між жорна репресій, а потім опинилася в Москві. Столичне українство, боротьба за створення земляцтва, неповторна атмосфера шістдесятих років, шістдесятництва, друзі й знайомі, відомі нам і незнані, вервиця захоплень і розчарувань. І привабливий образ тендітної та водночас сильної жінки, якій судилося все життя складати іспит на вірність собі і краєві.

Стус Василь

ВИБРАНІ ТВОРИ / Упор. Д. Стус. 3-тє вид. – К.: Смолоскип, 2019. – 872 с. – . (Серія «Шістдесятники»).

ISBN 978-617-7622-11-5

Ціна: 150,00 грн.

Де купити: 2 поверх Палац Мистецтв, стенд 227

Пропонуємо увазі читачів третє видання «Вибраних творів» Василя Стуса. Тут в повному обсязі представлено магаданську версію збірки «Палімпсести», створену поетом у сел. Матросова Магаданської області в 1977-1979 рр. Окрім того, поетичний доробок В. Стуса репрезентовано вибраними віршами зі збірок « Круговерть», «Зимові дерева», «Веселий цвинтар», «Час творчості» та програмними текстами різних періодів, що не увійшли до збірок. У книзі широко відображено епістолярну спадщину поета, головні критичні праці та публіцистичні виступи. Критичні роботи, присвячені творчості В. Стуса, охоплюють півстоліття: від замітки «Доброї путі» А. Малишка, який благословив поета на літературний шлях, до останніх критичних праць сучасних поетів — В. Герасим’юка та О. Зараховича, написаних у 2011 р.

Видання стане у пригоді студентам, викладачам, широкому колу зацікавлених осіб. Може бути використане як посібник у школах вищих навчальних закладах.

ДІТОЧОК БАГАТО: збірка оповідань курсу літературної творчості Сергія Іванюка. / Упор. О. Сауляк. – К.: Смолоскип, 2019. – 496 с.

ISBN 978-617-7622-09-2

Ціна: 150 грн.

Де купити: 2 поверх Палац Мистецтв, стенд 227

«Діточок багато» – доволі незвична антологія. Це збірка студентських оповідань, написаних на курсі «Основи літературної творчості» в Києво-Могилянській академії. Курсі, який протягом 20 з лишком років читав Сергій Іванюк: перший ректор університету, викладач, письменник і літературний критик. Ця книжка присвячена його пам’яті і є логічним продовженням його праці: надихати людей писати.

Багатьох авторів ви вже знаєте й, можливо, маєте на своїй полиці якусь із їхніх книжок. Але в цій — ви знайдете початок. Від 1996 до 2018 року: казки, літературні містифікації, етюди, оповідання, навіть драми й вірші. Чудова нагода ознайомитися з бурею й натиском, що панували в серцях юних могилянських романтиків, і з холодним, класицистичним розумом — адже найперше йшлося про формальну настанову: написати гарний художній текст. Людською мовою, цікаво й правдоподібно — так, щоб авторський голос викликав у читача довіру й розуміння. Голос Іванюка ви також почуєте в цій книжці — у коментарях, що супроводжують тексти.

А також дізнаєтеся, що пишуть ті, хто вже закінчив університет або ще не мав нагоди вступити. В однойменному розділі ви знайдете тексти, написані на курсах письменницької майстерності від Litosvita, які читав Сергій Іванюк. І переконаєтеся — письменницею чи письменником може стати кожна й кожен, варто лише почати!