1. Домівка
  2. Статті
  3. Розпочала роботу фотовиставка, присвячена Петру Григоренку

Розпочала роботу фотовиставка, присвячена Петру Григоренку

Розпочала роботу фотовиставка, присвячена Петру Григоренку

17 жовтня у приміщенні видавництва “Смолоскип” розпочала роботу фотовиставка, присвячена пам’яті знаного правозахисника генерала Петра Григоренка: крізь призму світлин генерала, його сім’ї, найближчого оточення розкрито зміст його професійної та правозахисної діяльності, родинного життя, а також переживання часів лихоліть та еміграції. Окрім світлин, експонуються статті радянської та закордонної преси про генерала П. Григоренка.

Виставка складається з 4-х основних тематичних блоків: 1-й – центральний блок – тематично розподілено на три основні частини. Першу складено зі світлин, що ілюструють життя П. Григоренка в колі родини: батьків, сім’ї – дружини й синів – у різні часові відтинки – від дитинства до літнього віку.

Друга частина вміщує стенд з портретами членів-засновників Української Гельсінкської Групи, а також велику світлина самого генерала Петра Григоренка. Третя частина центрального блоку ілюструє життя і діяльність П. Григоренка у колі найближчих друзів. 2-й блок складається з вирізок газетних публікацій, так чи інакше пов’язаних із постаттю та діяльністю генерала П. Григоренка: інтерв’ю з ним, статті про нього в контексті правохзахисної діяльності. Основою 3-го блоку виставки є стенд “Лагерні університети”, який складають фотокадри з місць позбавлення волі та заслання українських правозахисників. 4-й блок виставки складається з фотоматеріалів часів еміграційної діяльності Петра Григоренка, а також містить ще один – розширений стенд, де представлені портретні фото основних діячів Української Гельсінкської Групи. Тематичні блоки, присвячені життю діяльності генерала П. Григоренка, доповнені виставкою книг його вибраних листів, статей, спогадів тощо, а також деякими рукописами статей.

На відкритті виставки з промовами виступили її ініціатори засновник видавництва “Смолоскип” Осип Зінкевич та директор Музею-архіву українського самвидаву при “Смолоскипі” Олесь Обертас, а також гості – відомий український дисидент та дослідник з Франції Леонід Плющ, правозахисники Євген Сверстюк, Василь Овсієнко, Раїса Руденко, Лесь Танюк. Присутні мали нагоду заслухати магнітофонні записи виступів генерала Петра Григоренка та його дружини на ювілейному вечорі Бориса Антоненка-Давидовича. Дещо пізніше до гостей виставки приєднався син генерала – Андрій Григоренко.

Виставка працюватиме у “Смолоскипі” до кінця січня 2008 року. Час роботи: щоденно, крім неділі, з 11.00 до 18.00