1. Домівка
  2. Статті
  3. РОЗМОВА ПРО ҐЕНДЕР В КНИГАРНІ “Є”

РОЗМОВА ПРО ҐЕНДЕР В КНИГАРНІ “Є”

РОЗМОВА ПРО ҐЕНДЕР В КНИГАРНІ “Є”

У ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ, 21 листопада, в книгарні “Є” відбулося відкрите інтерв’ю з літратурознавицею Вірою Агеєвою та соціологинею Тамарою Марценюк на теми пов’язані з феміністичною проблематикою, заторкнутою, зокрема, в книзі “Інша оптика: ґендерні виклики сучасності”, що була видана “Смолоскипом” раніше у цьому році.

Ключовою тезою розмови, яку модерував директор видавництва Ростислав Семків, стало осмислення сучасного розвитку феміністичної критики та ґендерних студій в Україні як вагомих кроків на шляху до звільнення від стереотипів та авторитарних тенденцій мислення, що дістались нам у спадок від попередньої радянської епохи. Обидві спікерки зійшлися на переконанні, що по-справжньому європейська нація прагне ґендерної рівності та адекватного осмислення відповідних проблем, зокрема і в академічній сфері.

Говорили про нові ролі жінок (пов’язані з політикою та війною), а також чоловіків (пов’язаних з батьківством), про активний прихід жінок в літературу та кіно. Загальну тенденцію суспільних змін стосовно ґендерних питань спікерки вважають оптимістичною.

Книгу “Інша оптика: ґендерні виклики сучасності” видано за підтримки Представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні. Придбати можна тут: https://smoloskyp.com.ua/product/insha-optyka-genderni-vyklyky-suchasnosti/