1. Домівка
  2. Статті
  3. ПОМЕР ОЛЕКСІЙ ШЕВЧЕНКО

ПОМЕР ОЛЕКСІЙ ШЕВЧЕНКО

ПОМЕР ОЛЕКСІЙ ШЕВЧЕНКО

Помер Олексій Шевченко, представник Міжнародного Благодійного Фонду і Видавництва «Смолоскип» у Західній діаспорі та «Літературної України» у США й Канаді.

Олексій Шевченко народився 22 серпня 1928 року у с. Лютенські Будища на Полтавщині. Після Другої світової війни жив з батьком у Західній Німеччині, згодом оселився у США, закінчив Міський університет Нью-Йорка; за професією інженер електроніки. Помер 5 серпня 2008 року у м. Бріджвотер, США. Похований у суботу 9 серпня на українському православному цвинтарі св. Андрія Первозванного в Бавнд Бруку, штат Нью-Джерзі, США. Від імені «Смолоскипа» з покійним попрощався Осип Зінкевич, його друг і товариш. 

Олексій Шевченко ще в студентські роки писав вірші, оповідання, статті на літературознавчі й політичні теми, які публікувалися у журналі «Смолоскип» та в багатьох інших українських діаспорних часописах. Був активним студентським, молодіжним, церковним і громадським діячем. В час Незалежності кілька разів відвідував Україну і своє рідне село.

Усі хто знав цю чесну, прекрасну і світлу людину, назавжди збережуть пам’ять про нього у своїх серцях.

Залишив у смутку дружину Любу, дочку Олю, сина Андрія, двох братів в Україні, прихильників і стипендіатів «Смолоскипа», читачів «Літературної України», українську громаду.

Від імені Міжнародного Благодійного Фонду і Видавництва «Смолоскип»:Осип Зінкевич, голова, з дружиною Надією,
Ростислав Семків і Олесь Обертас, всі працівники «Смолоскипа» (Україна),
Віра Скоп (США), Всеволод Соколик (Канада).