1. Домівка
  2. Новини
  3. ПОЕТИЧНІ ЧИТАННЯ НА КНИЖКОВОМУ АРСЕНАЛІ

ПОЕТИЧНІ ЧИТАННЯ НА КНИЖКОВОМУ АРСЕНАЛІ

ПОЕТИЧНІ ЧИТАННЯ НА КНИЖКОВОМУ АРСЕНАЛІ

1 червня в рамках «Книжкового Арсеналу» відбулися поетичні читання — презентація творчості лауреатів і лауреаток літературного конкурсу видавництва «Смолоскип» (головно останніх років).

Подію розпочав директор видавництва Ростислав Семків. Він розповів про літературний конкурс як найтриваліший, найпослідовніший і найуспішніший молодіжний конкурсний літературний проект в Україні, а також один із найкращих способів видати першу книжку. Ростислав Семків поділився з присутніми історією поета, дизайнера, художника Миколи Леоновича, який у 2023 році був мобілізований до ЗСУ та зник безвісти на фронті. Видавництво «Смолоскип» розпочинає передзамовлення на його книжку віршів «Повільна людина».

Першою поміж поетичних лауреаток і лауреатів виступала авторка книжки «Шкіра міст», поетка, журналістка, художниця Олена Павлова. Далі читали свої тексти дві найновіші переможниці конкурсу — Дарина Чупат і Олена Пелешенко. Поетка і літературознавиця Світлана Богдан представила тексти з нової книжки «Камені»: авторка належить до тих лауреаток, чия перша книжка з’явилася друком не в «Смолоскипі», але вони таки опублікували свої твори в нашому видавництві пізніше. Ірина Сажинська, лауреатка одного з нещодавніх конкурсів, читала вірші з найсвіжішої книжки — вона вперше змогла потримати в руках свою «Лемніскату» власне цього дня. Поет Микола Антощак зараз служить у Національній гвардії, він зміг приїхати на Книжковий Арсенал лише на вихідні. Його книжку теж сподіваємося побачити ближчим часом. А завершив читання коротким виступом лауреат далекого 2002 року і модератор події Олег Коцарев. Варто зазначити, що всі учасники та учасниці заходу читали, крім своїх текстів, по одному віршу Миколи Леоновича. Його твори розпочали та закінчили читання.