1. Домівка
  2. Новини
  3. «МОСКВА – ТРЕТІЙ РИМ». ПОХОДЖЕННЯ МІФУ – ПЕРЕДЗАМОВЛЕННЯ ЗА АКЦІЙНОЮ ЦІНОЮ

«МОСКВА – ТРЕТІЙ РИМ». ПОХОДЖЕННЯ МІФУ – ПЕРЕДЗАМОВЛЕННЯ ЗА АКЦІЙНОЮ ЦІНОЮ

«МОСКВА – ТРЕТІЙ РИМ». ПОХОДЖЕННЯ МІФУ – ПЕРЕДЗАМОВЛЕННЯ ЗА АКЦІЙНОЮ ЦІНОЮ

Видавництво “Смолоскип” розпочинає передзамовлення на збірник «Москва – третій Рим». Походження міфу, упорядкований професором, доктором Євгеном Калюжним.

До 15 серпня включно ви можете передзамовити книгу за акційною ціною – 150 грн.

Ви можете оформити передзамовлення в нашому інтернет-магазині “Смолоскип і компанія або в книгарні на Межигірській, 21 в Києві.  

 

УВАГА! Висилка книжок буде відбуватися після 15 серпня.

Збірник «Москва – третій Рим». Походження міфу» містить наукові праці знаних істориків другої половини ХХ ст. Наталії Полонської-Василенко, Юрія Бойка, Василя Гришка, Ганса Коха, Бориса Крупницького, Івана Мірчука, Олександера Оглоблина. Книга викриває антинауковість месіанських претензій Росії, доводить відмінність українських та російських історіософських концепцій. Збірник упорядкував професор, доктор Євген Калюжний. Передмова доктора історичних наук Ігора Гирича.

Теорія «Москва – Третій Рим» сформувала національний менталітет росіянина, який ґрунтується на впевненості у його «кращості» порівняно з будь-яким іншим народом світу. Для українців ця ідея — певний лакмусовий папірець. Хто визнає її за позитив, той визначає свою належність до російської нації.

Проблема теорії «Третього Риму» є також одним з ключових питань української історіографії та водночас суспільної думки. Вона стоїть поруч з такими проблемами, як приналежність києворуської спадщини, Переяславська угода 1654 року, значення діяльності Івана Мазепи, війна за незалежність 1917–1921 років, національно-визвольна боротьба 1930-1950-х років.

Вміщені в збірник статті будуть зберігати свій суспільний інтерес ще не одне десятиліття.