1. Домівка
  2. Статті
  3. ОЛЕГ КОЦАРЕВ. НОВИЙ ТУРНІР ДЛЯ МОЛОДИХ ПОЕТІВ

ОЛЕГ КОЦАРЕВ. НОВИЙ ТУРНІР ДЛЯ МОЛОДИХ ПОЕТІВ

ОЛЕГ КОЦАРЕВ. НОВИЙ ТУРНІР ДЛЯ МОЛОДИХ ПОЕТІВ

5 листопада в Музеї книги і друкарства України в Києво-Печерській лаврі відбувся поетичний турнір імені Нестора Літописця, організований Міністерством культури. Серед його учасників, молодих поетів, висунутих, відповідно до умов конкурсу, видавництвами і творчими об’єднаннями та спілками, було й чимало «смолоскипівських» авторів. А наш директор, Ростислав Семків, увійшов до складу журі.


Читання на території Києво-Печерської лаври накладало певний відбиток на вибір віршів – в багатьох конкурсантів раз-по-раз виникали релігійні мотиви чи релігійний антураж. Але загалом і тематика, і стилістика текстів, і манера декламації були досить різні. Від речей медитативних, через метафорику й метафізику до сюжетних верлібрів і стрімкої римованої силаботоніки. З приводу останньої запам’ятався забавний жарт, яким супроводив свій виступ Дмитро Лазуткін.

– А тепер почитаю трохи силаботоніки, бо все-таки наш турнір – імені Нестора Літописця.

Повний список учасників виглядав так: Анна Малігон, Дмитро Лазуткін, Павло Коробчук, Елла Євтушенко, Юлія Стахівська, Остап Микитюк, Світлана Дідух-Романенко, Заза Пауалішвілі, Тарас Малкович, Богдан-Олег Горобчук, Катерина Девдера, Вано Крюґер, Вік Коврей, Яніна Дияк, Лесик Панасюк. Їхні виступи оцінювало журі, до якого ввійшли, крім згаданого Ростислава Семківа, критикиня Ганна Улюра, редакторка і критикиня Інна Корнелюк і співробітниця музею Інна Мочарник. З усіх поетів вони обрали шістьох, які вийшли до фіналу. Це – Елла Євтушенко, Тарас Малкович, Юлія Стахівська, Павло Коробчук, Дмитро Лазуткін, Анна Малігон. А переможцями стали (в алфавітному порядку): Павло Коробчук, Тарас Малкович, Юлія Стахівська.

Як виглядає призова трійка турніру без алфавіту, тобто хто посів яке місце, лишилось інтригою. Про це охочі дізнаються зовсім невдовзі, 9 листопада, в тому-таки Музеї книги і друкарства України, о 18 годині під час урочистостей до Дня української мови та писемності. Троє лауреатів отримають грошові премії й грамоти, а головний переможець іще й дерев’яний пам’ятний знак із портретом Нестора Літописця.

Поява чергового конкурсу для поетів не може не тішити, адже це одночасно і промоція сучасної літератури, і «стимулювання контексту», і підтримка авторів. Лишається сподіватися, що турнір справді стане щорічним, як це обіцяють його організатори.