1. Домівка
  2. Статті
  3. НАСТАСІЯ ЄВДОКИМОВА. ПРО ОСІНЬ, ФЕМІНІЗМ ТА ЧОРНОБИЛЬ У КНИГАРНІ «СМОЛОСКИП»

НАСТАСІЯ ЄВДОКИМОВА. ПРО ОСІНЬ, ФЕМІНІЗМ ТА ЧОРНОБИЛЬ У КНИГАРНІ «СМОЛОСКИП»

НАСТАСІЯ ЄВДОКИМОВА. ПРО ОСІНЬ, ФЕМІНІЗМ ТА ЧОРНОБИЛЬ У КНИГАРНІ «СМОЛОСКИП»

Хоча на вулиці температура ледве тримається позначки «+», у книгарні «Смолоскип» тепло і затишно. Так, як буває восени, коли настає час збирати цікавих авторів та вести змістовні розмови під час зустрічей у форматі «Година з автором». Кожен сезон привносить щось нове, якусь родзинку, проте відвертість авторів, оригінальні запитання, які не звучали ще ніде та ніколи, сюрпризи від модераторки і неформальне спілкування-чаювання на кухні – залишаються сталими. Цієї осені «Година з автором» проходить у форматі публічних інтерв’ю, які у підсумку мають з’явитися друком.

Першої середи, а ми щоразу обираємо один день у тижні, щоб відвідувачі могли прийти і неодмінно натрапити на цікаву бесіду, 21-го жовтня із поетом, смолоскипівським лауреатом, автором дебютної збірки «Реґіна Ольсен» Зазою Пауалішвілі ми говорили про осінь. Адже його збірка – осіння за настроєм і, як з’ясувалося, більшість текстів у ній написані саме восени, у час туги і смутку, у час, коли закоханість минає і ліричний герой залишається сам на сам зі своїми почуттями. Заза розповів про те, яким він був у дитинстві, як він вчився у школі та гриз граніт науки, здобуваючи вищу освіту, як почав писати та які переживання вклав у збірку «Реґіна Ольсен».

28-го жовтня у книгарню «Смолоскип» завітала письменниця, журналістка, перекладачка, феміністка Євгенія Кононенко. Пані Євгенія зізналася, що працювати із малою формою набагато приємніше, ніж з великою, тим більше що українські видавці не готові до «товстих» романів. Так само авторка пояснила причини появи її знаменитого есе «Без мужика» та його зміст, розповіла про досвід участі у міжнародних проектах і життя на резиденціях, про свою любов до Франції та пристрасть до перекладів, а також поділилася думками про свій новий текст «Останнє бажання».

4-го листопада гостем «Години з автором» став письменник і чорнобильський сталкер Маркіян Камиш. Приводів для зустрічі було відразу декілька, але основний – «Оформляндія» (нова книжка письменника про чорнобильську зону відчуження). Маркіян Камиш протягом 5-ти років регулярно відвідує Зону як нелегальний турист, знає різні маршрути, бував у найвіддаленіших селах. Автор захоплюється вільним від людей простором і може розповідати десятки історій про прикордонників та міліцію, про чарівні куточки і небезпеки, перелічувати заповіді та заборони нелегальних туристів.

Книгарня «Смолоскип» запрошує на свої події! Гостями наступних заходів стануть: поетка і членкиня журі нашого літературного конкурсу Наталя Білоцерківець, письменник із Донбасу Олексій Чупа, прозаїк, критик і мистецький куратор Олександр Михед. Слідкуйте за нашими новинами через нашу сторінку у Facebook.

Фото – Оксана Гаджій