1. Домівка
  2. Статті
  3. НА ЧОРНОВОЛІВСЬКИХ ЧИТАННЯХ

НА ЧОРНОВОЛІВСЬКИХ ЧИТАННЯХ

НА ЧОРНОВОЛІВСЬКИХ ЧИТАННЯХ

20 квітня в Музеї Революції Гідності відбулися VIII Чорноволівські читання. Участь у цьому науково-практичному форумі взяли діячі з різних секторів громадянського суспільства, від науковців Юрія Бондаря та Олени Мельникової-Курганової до єпископа ПЦУ Віктора Бедя та Голови Народного Руху України Андрія Корната, від Міністра закордонних справ у 2000-х роках Володимира Огризка та заступника Голови Українського інституту національної пам’яті Володимира Тиліщака до засновника і головного редактора історичного журналу «History_Malva» Гліба Астахова та помічниці-консультантки Лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва Феріде Ібрагімової.

Традиційно до Чорноволівських читань долучився й «Смолоскип». Цього разу він був представлений директором Ростиславом Семківом, який виступив із привітальним словом, та письменником і журналістом Олегом Коцаревим, який представив доповідь про літературний конкурс та СТМ як елементи успішного інформаційного впливу, успішної інформаційної політики в культурному просторі України. Таким чином, дискусії та повідомлення в рамках науково-практичного форуму стосувалися різних тем, пов’язаних із інформаційною безпекою, інформаційною політикою в Україні. Але, звісно, було й чимало виступів, присвячених безпосередньо постаті Вячеслава Чорновола. Наприклад, його студентським рокам або діяльності в ролі лідера парламентської опозиції.

Чорноволівські читання стали черговим підтвердженням того, як навіть у жорстокі та складні часи російського повномасштабного вторгнення триває громадське та інтелектуальне українське життя.