1. Домівка
  2. Статті
  3. МИКОЛА ТРЕТЯК. СПЕКОТНА «ГОЛОСІЇВСЬКА ОСІНЬ»

МИКОЛА ТРЕТЯК. СПЕКОТНА «ГОЛОСІЇВСЬКА ОСІНЬ»

МИКОЛА ТРЕТЯК. СПЕКОТНА «ГОЛОСІЇВСЬКА ОСІНЬ»

10 вересня, у день із майже по-літньому спекотною погодою, в Києві, в Музеї Максима Рильського відбулися літературні читання з зовсім не гарячою назвою «Голосіївська осінь».

Це щорічний осінній фестиваль, присвячений пам’яті поета. Нинішнього року участь у ньому взяли й автори, що представляли «Смолоскип». Серед них – Павло Коробчук, Анна Малігон, Олег Коцарев і Вано Крюґер. Вони прочитали по декілька своїх віршів відповідного настрою (медитативні, «осінні», емоційно врівноважені), а дехто й коротко висловився з приводу свого ставлення до Максима Рильського. Так, Вано Крюґеру особливо сподобалося місце, в якому класик колись улаштував собі будинок із садом.

– Одразу видно, що Рильський був справжнім життєлюбом, — зазначив молодий поет.

На «Голосіївській осені» виступав і онук Рильського, й співробітники музею, й інші молоді поети. Активне залучення саме авторів нового покоління стало останнім часом однією з помітних тенденцій у проведенні найрізноманітніших заходів, зокрема й музейних, меморіальних. І це добре, адже така практика додає читанням і зустрічам різноманітності, незалежно від формату.