1. Домівка
  2. Статті
  3. МИКОЛА ТРЕТЯК. ШОСТИЙ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ КНИГАРНІ СМОЛОСКИП: СМАКОЛИКИ Й «БУКОЛИКИ»

МИКОЛА ТРЕТЯК. ШОСТИЙ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ КНИГАРНІ СМОЛОСКИП: СМАКОЛИКИ Й «БУКОЛИКИ»

МИКОЛА ТРЕТЯК. ШОСТИЙ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ КНИГАРНІ СМОЛОСКИП: СМАКОЛИКИ Й «БУКОЛИКИ»

4 вересня відбулося святкування шостої річниці від початку роботи книгарні «Смолоскип». Як і в інші роки, це була тематична вечірка, цього разу – за мотивами фільму відомого фільму «Чарлі й шоколадна фабрика» та з дрес-кодом, що нагадує образи героїв цієї стрічки: з яскравими кольорами (ухил у синьо-фіолетові кольори), з капелюхами й циліндрами, обов’язково – з різноманітними, переважно темними окулярами. Гасло Дня народження: «Смолоскип – найсолодша книгарня!».

Гостями першої – урочистої – частини святкування стали письменники Сергій Іванюк і Галя Ткачук. Обидва вони чимало працюють у галузі літератури для дітей і підлітків, не лише такої, що найперше асоціюється з солодощами, а й найбільш економічно успішної серед різних жанрів сучасної української літератури.

– Вітаючи книгарню «Смолоскип» із ювілеєм, я хочу відзначити, що це – найзручніша «сімейна книгарня». На відміну від великих магазинів, тут зручно вибирати книжки разом батькам і дітям, не розбігаючись по далеких віддалх і приміщеннях, а продовжуючи спілкуватися, – сказав Сергій Іванюк.

А засновник «Смолоскипа» Осип Зінкевич говорив не лише на святкову тему, але й про труднощі української книжки. Зокрема, про брак і «рекламної», й «аналітичної» літературної критики, яка розповідала би потенційним читачам про книжкові новинки.

Продовжилося святкування розважальною програмою з веселими ведучими – Любов’ю Багацькою та Мирославом Лаюком. Учасникам одного конкурсу пропонувалося творче завдання: замінити у віршах Ґео Шкурупія та Михайля Семенка (вибрані твори цих класиків українського футуризму вийшли нещодавно у видавництві «Смолоскип») частину слів на пов’язані з солодко-шоколадною тематикою, а потім ще й по-особливому виразно це прочитати. Тут перемогла вже згадана Галя Ткачук. У другому конкурсі змагалися, хто швидше з’їсть солодощі. Переміг білоруський поет, що живе в Києві, Сергій Прилуцький. А головний приз безпрограшної лотереї – залізнична подорож в одне з міст України – одержала поетка Оксана Гаджій, одна з цьогорічних лауреатів літературного конкурсу «Смолоскип».

– Мабуть, я поїду десь у бік Карпат, – припустила переможниця.

І, звичайно, не обійшлося без літературних читань. Зі своїми віршами виступили поети Олена Степаненко, Мирослав Лаюк, Заза Пауалішвілі, Павло Коробчук, Євгенія Чуприна, Лесик Панасюк, Оксана Гаджій, Олег Коцарев, Олена Герасим’юк, Анна Малігон.

А ще на святі оголосили, що відтепер книгарня «Смолоскип» «роздвоюється». Книжки тепер можна буде купити не лише в самому магазині на Подолі, але й через інтернет, у смолоскипівській інтернет-книгарні «Буколики» за адресою http://bookolyky.com.ua.