1. Домівка
  2. Статті
  3. МИКОЛА ТРЕТЯК. НОВІ ЛАУРЕАТИ

МИКОЛА ТРЕТЯК. НОВІ ЛАУРЕАТИ

27 квітня в Будинку Вчителя відбулася найголовніша чи, принаймні, одна з найголовніших щорічних смолоскипівських подій, а саме – нагородження лауреатів чергового літературного конкурсу видавництва «Смолоскип». Конкурсу, що або відкриває нові таланти, або допомагає вже «відкритим» молодим авторам зробити перші кроки українською літературною сценою. Як показують факти, в багатьох випадках робиться це цілком успішно. Досить назвати такі імена, як Тарас Прохасько, Сергій Жадан, Софія Андрухович, Іван Андрусяк, Олена Степаненко, Дмитро Лазуткін, Павло Коробчук та багато інших і згадати, що починали вони саме як лауреати «Смолоскипа».

Отож, 2015 рік, і нове, вже двадцять друге нагородження.

– Цьогоріч нам надіслали понад сто рукописів. Це свідчить, що авторитет конкурсу зростає і що більше авторів шукають можливості надрукуватися, донести до читачів свою творчість. Це однозначно добре, – сказав директор «Смолоскипа» і член журі Ростислав Семків.

– На моє враження, загальний художній рівень рукописів стабільний, порівняно з тими попередніми роками, коли я вже був у журі, – додав іще один представник журі, Олег Коцарев. – У поезії багато яскравих і талановитих авторів, повсюдно триває боротьба між впливами авторитетів (від Буковскі до Жадана й Забужко) і власним індивідуальним голосом. Традиційно проза трохи слабша від поезії, але це логічно, бо в нас конкурс молодих авторів, а молодій людині переважно легше дається саме поезія. Смиптоматично, що серед прозових тем цього року особливо виразними були побутовий алкоголізм, провінційна безперспективність, на диво часто з’являвся образ людини, що перебуває в комі…

Голова журі, Наталка Білоцерківець, прийти на нагородження не змогла, тож після цих вступних слів перейшли до власне відзначення. Подаємо список переможців.

Окрему відзнаку журі в номінації «Поезія» отримали Ігор Астапенко, Данило Зозуляк, Анастасія Котляр, Ігор Мітров, Роман Повзик, Галина Танай, Євгенка Чугуй, Сергій Шкабара. У номінації “Проза”: Наталія Бистрих, Крістіна Кузнєцова, Любов Меленевич, Тетяна Синьоок, Максим Філін, Ірина Червінська.

Четверта премія, поезія. Юлія Вротна, Дарина Гладун, Елла Євтушенко, Наталя Єрьоменко, Ольга Мацо, Андрій Тужиков, Ірина Чеканівська, Андрій Шийчук. Проза – Дмитро Данько, Василь Левицький, Валерій Пузін, Вікторія Хоменко.

Переможці ІІІ премії.

Номінація “Поезія”:

Геник Бєляков – збірка поезій “По-людськи”

Дарина Гладун – збірка поезій “Січи-рубай-дерево”

Ірина Загладько – збірка поезій “Все, що губиться в піску”

Віктор Коврей – збірка поезій “Коли ще люди говорили”

Владислав Петренко – збірка поезій “Island”

Богуслав Поляк – збірка поезій “Тирлище”

Номінація “Проза”:

Юніс Виноградова – фантастична повість “Небесний пекар”

Павло Кирик – повість “Самознищення”

Людмила Михайловська – збірка новел “Розсипане драже”

Остап Соколюк – повість “Енігма”

Переможці ІІ премії.

Номінація “Поезія”

Оксана Гаджій – збірка поезій “Phantom limb”

Юлія Кручак – збірка поезій “Передчуття дому”

Арсеній Тарасов – збірка поезій “Листи на північ”

Олексій Шендрик – збірка поезій “Останні китобої на місяці”

Номінація “Проза”

Павло Кирик – повість “Робота”

Ярослава Литвин – повість “Роза Вітрів”.

Спеціальну премію журі також отримав капітан Прикордонних військ України Володимир Патола – за збірку поезій «Грань».