1. Домівка
  2. Статті
  3. МИКОЛА ТРЕТЯК. НОВІ ЛАУРЕАТИ «СМОЛОСКИПА»

МИКОЛА ТРЕТЯК. НОВІ ЛАУРЕАТИ «СМОЛОСКИПА»

21 квітня у Києві, на «Книжковому Арсеналі» відбулося нагородження цьогорічних лауреатів літературного конкурсу видавництва «Смолоскип».

Ведучими церемонії були поети Галина Танай і Павло Коробчук, а привітати учасників конкурсу прийшли його переможці минулих років – Дмитро Лазуткін, Ірина Шувалова, Микола Леонович, Лесик Панасюк, Арсеній Тарасов, Мирослав Лаюк і Заза Пауалішвілі. Вони прочитали свої вірші, символічно задекларувавши стандарт, із яким порівнюватимуть твори нинішніх лауреатів.

Але головним, звісно, було оголошення безпосередніх результатів конкурсу. Їх цього разу визначало журі в дещо зміненому складі. Головою журі стала письменниця Людмила Таран, інші члени – літературознавець, директор видавництва «Смолоскип» Ростислав Семків і письменник, критик Олег Коцарев.

Не призначили премії, але відзначили як перспективну творчість рукописи таких авторів. Номінація “Поезія”: Жора Євич, Елла Євтушенко, Мар’яна Зеленюк, Марина Куценко, Ольга Мацо, Ніка Новікова, Антон Полунін, Богуслав Поляк, Катерина Танчак, Андрій Тужиков, Павло Щепан. Номінація «Проза»: Олена Бодасюк, Дарина Гладун, Марія Карп’юк, Лідія Міщенко, Здена Тесличко. В обох номінаціях – Олександра Малаш.

Четверту, заохочувальну, премію призначили: в номінації «Дитяча література» Світлані Сторожівській, у номінації «Поезія» Ігору Астапенку, Єлизаветі Жаріковій, Тарасу Іллі, Анастасії Котляр, Олександру Литвиненку, Кирилу Поліщуку, Даниїлу Рістору, у номінації «Проза» Ірині Бойко, Сергію Добошу, Олександру Заварі, Юрію Коцегубу (подвійна заохочувальна премія за 5 надісланих романів), Марії Кривошеєвій, Ользі Скосаренко

Третю премію одержали: в номінації «Дитяча література» Юлія Петренко (Ніжин) за казку «Королівство образотворчості», у номінації «Поезія» Микола Антощак (Бердянськ-Вінниця) за збірку поезій «Тисяча степових років», Олена Бодасюк (Київ) за збірку «Стихії», Христина Дрогомирецька (Львів) за збірку «Анатомія кімнати», Наталія Єрьоменко (Чернівці) за збірку «Ця прогулянка триває надто довго», Ірина Загладько (Луцьк) за збірку «Все, що губиться в піску», Олександр Мимрук (Київ) за збірку «Цукровик», Катерина Рудик (Вінниця-Київ) за збірку «Книжка тіней», Сергій Шкабара (Київ) за збірку «Проміння всередині флейти», у номінації «Проза» Марія Єщенко (Київ) за повість «Бібліотекарки не виходять заміж», Сергій Комберянов (Київ) за повість «Крадії пам’яті», Діана Мельникова (Донецьк-Київ) за щоденникову повість «Записки донецького укропа».
І, нарешті, лауреаткою другої премії в прозовій номінації стала Олена Максименко з Києва за повість «Неприкаяні». У поетичній номінації другу премію отримали Дарина Гладун (Хмельницький – Київ) за збірку «Спершу було дерево», Оксана Єфіменко (Харків) за збірку без назви і Вікторія Дикобраз із Рівного за збірку «Необхідне підкреслити». «Смолоскип» ближчим часом видасть книжки лауреатів другої премії. Першу премію цього року журі не призначило.

Нагадаємо, що премія видавництва «Смолоскип» – це один із небагатьох літературних конкурсів для авторів-початківців, який стартував у 1993 році. Літературна премія відкрила таких письменників, як Тарас Прохасько, Сергій Жадан, Галина Крук, Олена Степаненко, Софія Андрухович, Дмитро Лазуткін, Ірина Шувалова, Юлія Стахівська, Павло Коробчук, Олег Коцарев та інші. Дізнатися про умови конкурсу можна на сайті видавництва.