Гадзінський Ярослав. МАРЕWWWО: Збірка поезій. Передм. Б.-О. Горобчука. 2008, 96 с. Серія «Лауреати «Смолоскипа». Ціна: 7 грн.

Ясь Гадзінський, на відміну від багатьох своїх однолітків, у слемах та відео поезіях помічений не був. Тому в його особі маємо шанс отримати безпонтову, чисту поезію – не націлену на перформанс та епатаж. Але при цьому вона до болю сучасна – поезія асфальтово-мережевого покоління. Тут Ісус народжується серед клонованих овець,  ангелів нищать радіоактивні граніти. Одне слово – здійсніть цю прогулянку в стилі індастріел. Прогулянку без задоволення – і без моралі.

 

Максимчук Оксана.  ЛОВИ: Поезії. Передм. К. Москальця. 2008, 104 с. Серія «Лауреати «Смолоскипа». Ціна 7 грн.

 Насиченість образів та ясність мислення характеризують нову збірку Оксани Максимчук. Інтригуючи полювання на замість, зосереджено стримане та граційно незграбне водночас, завершується апорією. Залишаючись наскрізь модерним, письмо Максимчук випромінює світло Традиції, однак не в банальному розумінні передавання звичних, завчених сюжетів та штивних ритуальних поз; письмо поетеси нерозривно пов’язане з першочасом, емануючи з першоджерел поетичного мовлення, яке там, у глибинах, одночасно виявляється мовленням сакральним. Читаючи вірші Максимчук, сповна опиняємось у безповоротному полоні живого міфу.

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.