4 червня в Національному Університеті “Києво-Могилянська академія” відбулася презентація двотомника спогадів Григорія Костюка “Зустрічі і прощання” 

   Презентація нових книг видавництва “Смолоскип”, вкотре довела, що про Григорія Костюка як непересічну людину добре знають в нашій державі, а його творчість перебуває під пильною увагою не одного покоління українців. На ці думки навела публіка, котра вщерть заповнила досить простору актову залу НаУКМА – були тут і студенти, і люди середнього покоління, і вже й зовсім поважного віку – люди, які ще в 60-х роках мали честь спілкуватися з самим Г. Костюком.

   

Відкрито презентацію було показом фото – з різних періодів життя Г. Костюка: від дитинства і студентських років, аж до 90-х років (останнє фото – часів перебування в його оселі в Америці делегації “Смолоскипа” у складі Осипа Зінкевича, Сергія Жадана, Максима Розумного та ін.). Коментували фото, докладно зупиняючись на кожній світлині, Р. Семків та Ю. Стахівська.

   Наступним до слова був запрошений автор передмови до “Зустрічей і прощань” і модератор презентації – Микола Жулинський. Він оповів про життєвий шлях Г. Костюка, особливо зосередивши увагу на його дивовижній працелюбності: навіть будучи відірваним від рідної землі, григорій Костюк не полишав праці на благо Україні, написав монографію “Сталінізм в Україні”, що свого часу була унікальним свідченням звірств тоталітарного комуністичного режиму, а також – численні статті, присвячені творчості українських письменників: від Ю. Яновського і М. Бажана – до шістдесятників, з якими він був особисто знайомий.

   Після М. Жулинського слово почергово взяли інші учасники презентації: В. Брюховецький, І. Драч, М. Павличко, Я. Яцків, С. Гальченко, В. Агеєва, Н. Баштова, і син Г. Костюка – Теодор Костюк. Разом вони витворили цілу палітру вражень про самого Григорія Костюка – як особистість, науковця, громадського діяча, а також про його творчість і особисте спілкування з ним. 

   Презентація “Зустрічей і прощань” пройшла в напрочуд теплій атмосфері: кожен виступаючий по-своєму зацікавлював публіку, і це не дивно: Григорій Костюк був багатогранною людиною, і саме життя його, описане в двотомнику мемуарів, і його багатюща творчість – цьому підтвердження.


Перед початком презентації. Розмовляють професор Володимир Моренець та письменник Анатолій Дністровий 


Фотопрезентація. Студентка НаУКМА, поетка Юлія Стахівська, директор видавництва "Смолоскип" Ростислав Семків 


Веде презентацію директор Інституту літератури НАН України імені Тараса Шевченка, академік Микола Жулинський 


В’ячеслав Брюховецький 


Іван Драч 


Дмитро Павличко 


Ярослав Яцків 


Сергій Гальченко 


Надія Баштова 


Син Григорія Костюка – Теодор Костюк 


Після презентації. Гості діляться враженнями про книги спогадів Григорія Костюка.

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.