Костюк Григорій. ЗУСТРІЧІ І ПРОЩАННЯ. Спогади у двох книгах. – К.: Смолоскип, 2008. – Кн. 2. – 512 с. Ціна – 37 грн. В комплекті з Кн. 1 – 70 грн.  

Другий том мемуарів “Зустрічі і прощання” присвячений діаспорному періоду життя Григорія Костюка (1940 – 1980-ті роки). Україна, Німеччина, Франція, США – ось основні арени подій. Герої історій, які розповідає Костюк, - відомі всім нам: Т. Осьмачка, Ю. Косач, Ю. Клен, А. Любченко, І. Кавалерідзе, І. Багряний, У. Самчук та багато інших. Як вони переживали складні часи: нацистську окупацію, табори для переміщення осіб (“Ді-Пі”), облаштування та вкорінення на новій землі – про все це – “Зустрічі і прощання”. Без пафосу і моралізаторства, без ідеологічної – радянської або й націоналістичної – надсадності, притаманних деяким мемуарам, Костюк пише про культурне і літературне, політичне та й просто побутове життя – своє і свого оточення.

    

“Зустрічі і прощання” – одна з найкоштовніших перлин української мемуаристики. Вперше ці спогади вийшли друком у видавництві Канадського інституту українознавчих студій (Едмонтон) – перший том у 1987 р., другий – у 1998 р. В Україні ця книга з’являється вперше – зі збереженням авторського стилю та невеликими правками, покликаними узгодити текст із вимогами сучасного правопису.

Ця книга рекомендована для усіх хто цікавиться історією української літератури і культури еміграційного періоду, для студентів та викладачів, а також для усіх поціновувачів неідеологізованої історії, в якій пульсують усі нерви життя.

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.