2-6 травня на базі відпочинку «Дубки», що в Ірпені, «Смолоскип» провів уже 24 Семінар творчої молоді. Участь у ньому взяло понад 80 молодих людей з усієї України.

Щороку спектр занять для учасників СТМУ розширюється. Цьогоріч учасники мали можливість поспілкуватись з цікавими гостями упродовж дискусій, спробувати себе в ролі депутата парламенту в політичній грі, взяти участь у фотоконкурсі, зйомках фільму-вестерну або навіть спробувати зняти власний мультфільм, навчитися монтувати журанлістські відеоролики для соцмереж (caption videos), а також пограти у футбол і бадмінтон, послухати поезію та почитати власні вірші біля ватри, і просто познайомитися з класними людьми й задумати не один цікавий проект на майбутнє.

Дискусійну програму СТМ-2018 можна вважати взірцевою. Усі зустрічі були об’єднані загальною темою семінару «Крок за фронтір: освоєння непевного» і так чи інакше стосувалися межових тем – чи то війни на Сході, чи таких необхідних країні реформ, чи «освоєння» письменницьких «прерій» сучасного світу. Серед них особливо варто виділити «реформаторський» блок – презентацію «Реформа українського ТВ. Нові проекти UA: Суспільне», під час якої виконавчий продюсер каналу UA:Культура Лук’ян Галкін розповів, як державне телебачення змінюється на справді цікавого сучасного суспільного мовника; та зустріч з активістами руху ЧЕСНО «Реформи в країні: чи буде справедливий суд», котрі відкрили присутнім підводні камені однієї з найважливіших і найважчих реформ – судової. Несподівано одним зі спікерів ЧЕСНО виявився лауреат Смолоскипа та багаторічний учасник Семінарів – уже відомий нині поет Павло Коробчук. Тож зустріч, звісно, закінчилася поезією.

Жваве зацікавлення учасників семінару викликали дискусія про перспективи молодого автора, під час якої своїм досвідом успішного старту в літературі поділилися Вікторія Амеліна та Олесій Чупа, та дискусія-батл «Поезія чи проза» між Олексієм Чупою та Олегом Коцаревим. А позаяк довколалітературне середовище все ще чекає на той самий великий текст про війну на Сході, окрему зустріч присвятили питанню «Як писати про війну». Участь у ній взяли головний редактор «Новинарні» Дмитро Лиховій, кевірник освітньо-інформаційної платформи «Експертний корпус» Роман Кулик та журналістка, лауреатка Смолоскипа Олена Максименко. Зустріч закінчилася презентацією книжки «Нотатки мобілізованого» учасника бойових дій, артилериста Назара Розлуцького.

Хедлайнером літературного блоку в цьому році, без сумніву, став Сергій Жадан, який не тільки розповів про свій найновіший роман «Інтернат», але й почитав поезію, що ввійде до його нової поетичної книжки. А ось родзинкою з упевненістю можна назвати український голос Гаррі Поттера - актора дубляжу Павла Скороходька. Погодьтеся, не щодня у вас на очах викликають патронуса. Це ж просто магія якась!

Уже третій рік поспіль найцікавішою частиною СТМ-у стає політична гра. І як би оргкомітет не намагався прорахувати результати, тут постійно стається щось непередбачуване. Нагадаю, що торік СТМівці обрали собі нового президента (Остапа Микитюка), так ось: у цьому році президент подав у відставку… І це зовсім не те, що ми задумували.

Завданням цьогорічної політгри було проведення виборів до парламенту та формування уряду. Партактив кожної з трьох (червоні, сині і зелені) партій повинен був спершу завербувати нових членів партії, провести свою силу в парламент та отримати якомога більше портфелів в уряді. При цьому частина учасників семінару – митці задіяні у зйомках фільмів, мультиках, тощо – вважалися політично незацікавленими виборцями. Два дні тривала звичайна виборча кампанія: агітація, дебати, тиск на опонентів, - все як завжди. І раптом перед самим початком голосування аполітичні митці підняли бунт і заявили про своє бажання взяти активну участь у політичному житті СТМу. У іншому разі погрожували зірвати вибори. В результаті відбулося різке переформатування політичних сил і в новообраному парламенті більшість отримали ті самі політично незаангажовані митці. Далі – більше: депутати дуже швидко домовилися про конфігурацію уряду, парламент працював на диво швидко й злагоджено. У результаті Семінар не лише отримав свою Верховну раду зі спікером Олександром Ткачинським, не лише призначив уряд, прем’єром в якому стала Дарія Піскозуб. Але розійшовся так, що розробив і прийняв першу в історії Семінару Конституцію СТМу. Примітно, що першу скрипку в прийнятті рішень грали митці, що не балотувалися на жодну з посад (Дарина Гладун та Лесик Панасюк), такі собі сірі кардинали СТМної політики. А першим рішенням парламенту була постанова про призначення депутатам заробітньої плати. Все як у житті

І весь цей бедлам скрупульозно фіксували найкращі в світі творчомолодівські журналісти Дмитро Єршов і Настя Іванців. Працювали вони напрочуд професійно, здавалося, були скрізь і бачили все. А при цьому ще й встигали навчати своїй професії всіх, хто того хотів.

Зйомка короткометражок – ще одне вже традиційне і улюблене завдання. Цього року працювало три кіногрупи, кожна з яких зняла вестерн. І хоч усі фільми були сильними, та журі Семінару визначило переможцем це вестерн-хоррор «Wanted» від кіногрупи Олександри Сауляк, Ірини Скакун, Дмитра Камінського, Анастасії Гетьман та Назара Шевченка. Без зайвого перебільшення скажу, що ця короткометражка – фестивального рівня (і по секрету – схоже, що творці таки мають наміри виводити її у позасемінарське середовище). То ж раджу не полінуватися й віднайти в мережі тизер - вам обов’язково сподобається.

Якщо кіно на Семінарі вже не перший рік, то можливість спробувати себе у ролі творця пластиліновго мультфільму учасники отримали вперше. Під керівництвом молодої мультиплікаторки (а за сумісництвом КМС з боксу) Тані Ясінчук буквально за 3 дні було відзнято і змонтовано аж три мультфільми, які теж були високо оцінені нашим кіножурі. Особливо відзначили стрічку «WESTTRIP» (автор ідеї та режисер – Юлія Вротна).

Поетичні вечори – найбільш традиційний жанр Семінарів творчої молоді. Розпочалися вони з поетичної варти, котру відкрити лауреати Смолоскипа Дарина Гладун та Лесик Панасюк. Після їхніх виступів читання відбувалися у форматі відкритого мікрофону. Особливо хочеться відзначити виступ-перформанс Олександра Ткачинського та воєнні вірші Назаа Розлуцького. У наступні вечори відбулися презентації нових книжок поета Сергія Пантюка та барда Олексія Бика; презентація нового проекту відеопоезії «Долаючи тишу» Богдана Олега Горобчука та Елли Євтушенко; поетичні читання «свіжих» лауреатів Олександра Мимрука та Богуслава Поляка. І кожен вечір закінчувався нескінченними імпровізованими нічними поетичними читаннями при ватрі під спів ірпінського соловейка.

Більше тижня на каналі СТМу в Telegram з’являлися ностальгійні повідомлення, а у Facebook – нескінченні добірки фотографій і зізнання в любові до тих прекрасних творчих людей, з якими роззнайомилися на СТМі. Сумно, та водночас радісно, бо: СТМ закінчився, хай живе СТМ!

Коментарі 

 
#1 Dudleyhed 2018-12-23 17:21 Point of sale материалы - это материалы, сопутствующие раскрутке бренда или продукции на местах торговли. Материалы POS предназначены для эфективного привлечения внимания и уверенного продвижения продукции. Аббревиатура POS является сокращением от английского "points of sales",обозначающего в переводе "место продаж".
Материалы POS - рекламная продукция в местах продаж - это незаменимый элемент результативной программы мерчендайзинга и осуществления продаж как таковых. Многих интересует вопрос pos материалы для магазинов одежды http://profiplast.org . Скажем так, POS материалы обязаны быть эксклюзивными, оригинальными, максимально отвечать имиджу компании а значит и бренда, который продвигает свой товар; нести четко сформулированну ю смысловую нагрузку. Таким образом рекламируемый в местах продаж продукт, не только привлекает к себе спрос, но и четко позиционируется в потребительском сознании.
 
 
#2 Dudleyhed 2018-12-30 00:01 POS материалы - это материалы, способствующие раскрутке бренда или продукции на местах продаж. Point of sale материалы созданы для эфективного привлечения внимания и уверенного продвижения товаров. Аббревиатура POS является сокращенной от английского "points of sales",что обозначает в переводе "места продаж".
POS-материалы - реклама в местах продаж - это неизменный компонент эффективной программы мерчендайзинга и продаж как таковых. Многих интересует вопрос буклетницы для pos материалов http://profiplast.org . Скажем так, Point of sale материалы обязаны быть качественными, оригинальными, максимально отвечать фирменному стилю компании а значит и бренда, продвигающего свой продукт; преподносить четко сформулированну ю смысловую нагрузку. Именно так рекламируемый в местах продаж товар, не только привлекает к себе спрос, но и четко позиционируется в потребительском внимании.
 
 
#3 likbezlikova 2019-01-06 00:57 Массажисты и массажистки… расказывают Все о секретах массажа… Техника и методики массажа, как поступить на курсы массажа
 
 
#4 liza.klochko4 2019-02-08 14:37 Какие слова… супер, блестящая фраза
 
 
#5 liza.klochko4 2019-02-23 01:39 Я считаю, что Вы ошибаетесь. Пишите мне в PM, поговорим.
 
 
#6 liza.klochko4 2019-03-05 08:45 Very valuable idea
 
 
#7 NormaveK 2019-03-29 14:07 Mercedes AMG - Masina care merge singura

Sa ai 20 ani si sa cumperi o masina de 150.000€ diesel (pentru bosorogi)cum au toti ciobanii ,tiganii si arabii,si dupa 2 3 ani sa nu mai poti intra in marile orase ale Europei inseamna sa fii foarte inteligent😁𠟘Ѓрџ˜Ѓрџ˜Ѓ. Si nu o spun din invidie pentru ca nu- mi permit asemenea masina,si atunci nu aspir la asa ceva…
https://ro.vlip.lv/video/8WOwS4VkUH2wY0M%3D.html
 
 
#8 NormaveK 2019-04-02 18:21 гЂђзЃ«и‘¬е ґж’їзґ…еЊ…еѕЊзє ЊгЂ‘й¬јйќўж°Је€ °з™јйЈ†е¤§зЅµпј ЃеЏ«ж€‘еЂ‘жє–е‚ ™и·џеҐій¬је†Ґе© љеђ§…пЅњft.ењ‹зЋ‹KING ж•™й ­ й¬јMan гЂђйѓЅеё‚е‚іиЄЄ гЂ‘гЂђйќ€з•°жЋў йљЄгЂ‘

好奇心会害 死自己啊! 别乱捡啊, 这种东西很 阴啊
https://tw.vlip.lv/video/Bf0Fgxl95ibkCSE%3D.html
 
 
#9 Michaelunova 2019-05-29 14:34 Hello everybody !
Anal Porn
PornStar Sissa Sins
istripper show
Bisexual Army
 
 
#10 Hollisgucky 2019-06-30 22:09 Привет мои хорошие.
Мой ник Алина.
Познакомлюсь с мужчиной для встречи. Приеду к тебе на район или встримся у меня. Живу недалеко.
Подробнее на блоге
 
 
#11 Binakesere 2019-07-31 06:46 обзор казино вулкан
 
 
#12 hydraSceme 2019-08-01 01:54 hydra6c2bnrd6ph f.onion петух козел кидала crazy orange high quality торговля кокаином кидалы петухи козлы
гидра петух козел кидала

кидалы верните деньги петухи hydra1217.com козлы пидоры обоссыши ебанные
 
 
#13 hydraSceme 2019-08-09 22:32 президент медведев пидор козел гей трансвестит петух козел кидала GangBang shop торговля кокаином кидалы петухи козлы
гидра петух козел кидала

сосите хуй русские

кидалы верните деньги петухи hydra3rudf3j4hww.onion козлы пидоры обоссыши ебанныекупить гашиш марихуана
http://hydraruzxpnew4af.onion/market/1099 -=Command Shop=-
 
 
#14 hydraSceme 2019-08-13 21:05 президент медведев петушара петух козел гей трансвестит PYRAMID MARKET петух курочка обосанный пидор козел
high quality петух курочка обосанный пидор козел
сосите хуй русские

пидорас трансвестит гей педофил гомосексуалист @unblock_rubot педераст пидор петух козел GangBang shop швуль нетрадиционной ориентации

кладу пустые клады кладов не найдете

кидалы верните деньги петухи козлы пидоры обоссыши ебанные

купить кокаин героин
http://hydraruzxpnew4af.onion/market/1225 PYRAMID MARKET
 

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.