22 березня о 16-00 у Музеї книги та друкарства України (м. Київ, вул. Лаврська, 9, корпус 9, на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника) відбудеться відкриття розширеної версії фотодокументальної виставки «Слово, обірване у Биківні».

Виставки підготовлена науковцями Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» за сприяння Українського незалежного видавництва «Смолоскип».

На 10 банерах розповідається про долі 28 представників покоління «Розстріляного відродження», знищених упродовж 1937 – 1940 років у в’язницях НКВС УРСР у Києві та похованих на території таємної спецділянки у Биківнянському лісі.

У Биківні знайшли свій останній спочинок письменники Михайль Семенко, Майк Йогансен, Володимир Ярошенко, Андрій Михайлюк, Микола Борисов, Вероніка Черняхівська, Іван Маловічко, Мирослава Сопілка, Яків Водяний та інші.

Використані у виставці матеріали з архівно-кримінальних справ репресованих письменників та інші документи особистого характеру стисло відтворюють біографії митців, а також інформують про те, яким чином комуністична тоталітарна система виокремлювала жертв і, пропускаючи крізь сито допитів і «очних ставок», змушувала їх визнавати інкриміновані радянськими спецслужбами абсурдні звинувачення.

Виставка буде цікавою як для науковців, так і для широкого загалу. Відвідувачі отримають інформацію про уточнені дати й обставини смерті українських письменників, представлених на банерах, стисле уявлення про їх творчий доробок  і літературну кар’єру, зможуть побачити копії унікальних архівних документів.

Також будуть експоновані книжки письменників – жертв сталінських репресій із фондів  Музею книги та друкарства України.

Заплановано виступи директорів Заповідника і Музею, науковців, митців (Олег Коцарев, Вано Крюгер, Олександр Мимрук), які читатимуть вірші поетів «Розстріляного відродження».

Виставка експонуватиметься до 22 квітня 2018.

Виставка працює щодня, крім вівторка, з 10:00 до 17:00. вартість вхідного квитка: - для дорослих - 30 грн.; - для студентів - 20 грн.; - для власників "картки киянина" - 15 грн.; - для школярів та пенсіонерів - 10 грн. Сімейний квиток: - для двох дорослих та 1-3 дітей (до 16 років) - 50 грн.; - для одного дорослого та 1-3 дітей (до 16 років) - 30 грн. Родинам учасників АТО вхід безкоштовний. Аматорська відеозйомка - 30 грн.

Контактний тел. (044) 253-03-55

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.