20 листопада у Центральній міській бібліотеці імені М. Л. Кропивницького в Миколаєві відбулась цікава літературна зустріч «Замість пам’ятника» – читання наживо від видавництва «Смолоскип». З презентацією своєї творчості до міста корабелів завітали митці слова Олег Коцарев, Дарина Гладун та Лесик Панасюк.

Вони щедро ділились з гостями своєю поезією, світобаченням, розкривали секрети власної майстерності. Зацікавлена публіка дискутувала з авторами про сучасні літературні процеси на теренах нашої країни. До речі, назву вечора поети пояснили тим, що нинішня епоха в українській літературі позначена розвитком творчості поза ідеологічним тиском, поза безальтернативною ідеологізацією.

Пізніше Олег Коцарев представив унікальну антологію «Українська авангардна поезія 1910-1930-ті роки», де виступив одним із упорядників збірки. На даний момент це, вочевидь, найповніше зібрання творів колись заборонених і забутих авторів-експериментаторів. Також поети привезли з собою багато наукової, публіцистичної і художньої літератури, яку можна було придбати за демократичною ціною. Адже «Смолоскип» опікується популяризацією українського слова, розширює середовище української творчої молоді.

Наступного дня Олег Коцарев зустрівся зі студентами-філологами Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського. Його лекція про авангард в українській поезії викликала жваве обговорення серед викладачів та студентів перших-третіх курсів. Два насичених дні пройшли з користю для миколаївців, а поети, лишаючи місто, обіцяли незабаром повернутись.

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.