Видавництво “СМОЛОСКИП” пропонує Вам наші НОВИНКИ

Багряний Іван. ВИБРАНІ ТВОРИ. Серія "Розстріляне Відродження". / Упорядник, автор передмови та приміток М. Балаклицький. 2006, 687 с. Ціна: 20 грн. (Стандарт 8).

Видана в серії "Розстріляне відродження" збірка вибраних творів Івана Багряного (1906 – 1963) презентує його постать як різнобічно обдарованого автора не тільки художніх та поетичних творів, але також і публіциста й громадського діяча. До збірки увійшли роман "Людина біжить над прірвою", видання якого до цього часу здійснювалося лише в діаспорі й було малодоступним для українського читача, вибрані поезії зі збірок "До меж заказаних", "Золотий бумеранг", поема "Гуляй-поле", а також оповідання "Пацан", що друкується вперше з 1928 року. Книга також уміщує окремі публіцистичні твори й літературно-критичні статті Івана Багряного ("Думки про літературу", "Народження книги") та добірку досліджень творчості письменника, зокрема дослідження роману "Сад Гетсиманський" Григорія Костюка, Олександра Шугая та Олександра Ковальчука, статті Юрія Шереха й Остапа Тарнавського. Окрім того, у збірці представлена вичерпна бібліографія життя й творчості автора.

Збірка призначена для студентів, викладачів, широкого кола зацікавлених осіб; може бути використана як посібник у школах і вищих навчальних закладах.

Багряний Іван. ПУБЛІЦИСТИКА: Доповіді, статті, памфлети, рефлексії, есе. Друге видання / Упорядник О. Коновал. Передмова І. Дзюби. Післямова Г. Костюка. 2006, 856 с. Суперобкладинка, портрет. Ціна: 25 грн. (Стандарт 3).

Публіцистика Івана Багряного була засобом боротьби за національну гідність і волю свого народу, за незалежність України. Гострим словом він критикував сталінський тоталітарний режим, викривав російський шовінізм, відгукувався на події в СРСР, аналізував світове політичне життя тощо. У ній яскраво відбилася подвижницька політична та організаторська діяльність автора в еміграції, тому й сьогодні вона не втратила актуальності, будучи багато в чому повчальною і, як переконається читач, дуже цікавою.

У книзі – за хронологією першої публікації – уміщено доповіді, статті, памфлети, рефлексії, есе (приведені, в основному, до норм сучасного українського правопису), які були надруковані в 1946 – 1963 роках у журналі "Наші позиції" та газеті "Українські вісті" – виданнях Української революційно-демократичної партії (УРДП), яку в еміграції організував і впродовж 1948 – 1963 років очолював автор.

Біла Анна. УКРАЇНСЬКИЙ ЛІТЕРАТУРНИЙ АВАНГАРД: ПОШУКИ СТИЛЬОВІ НАПРЯМКИ. Монографія. Видання друге. Доповнене і перероблене.  2006, 464 с. Ціна: 18 грн. (Стандарт: 12).

У монографії Анни Білої розглядаються становлення, теоретичні засади й практичні надбання українського літературного авангарду. У колі уваги дослідниці – типологічні риси цього ідейно-естетичного руху й особливості функціонування авангардистських стильових напрямів, таких як футуризм, конструктивізм, експресіонізм і сюрреалізм. У монографії використано широкий фактичний матеріал, що унаочнює взаємозбагачення художніх практик авангарду й доводить плідність цього естетичного експерименту початку століття.

Виноградов Віктор. СЕРЦЕ КАМЕЇ. Вірші. 2006, 112 с.  Ціна: 10 грн. (Стандарт 40).

Ліричні поезії молодого автора із сонячного берега Ялти сповнені справжнього кримського тепла і сонця. У минулому лауреат літературного конкурсу "Смолоскипа", Віктор Виноградов пропонує читачеві зануритися в тихий шепіт вечірнього моря й чарівне відчуття гармонії. Оригінальне оформлення й формат видання роблять його особливо привабливим зовні й перетворюють на чудовий подарунок.

Гусак Лука. СПОВІДЬ ПРИРЕЧЕНОГО.  2006, 112. Ціна: 4 грн. (Стандарт 40).
Змістом цієї книжки є детально розповідь автора Луки Левковича Гусака (1893-1963) із сумщини про свій тернистий життєвий шлях.
Хлібороб з діда-прадіда, Лука Левкович був не звичайним селянином, а з тих, хто самотужки здобувши освіту, тяжіють до сільської інтелігенції. Його щоденники не просто розповідають про автора, вони дають цікавий зріз життя 1910-х-початку 1930-х років минулого століття, органічно доповнюючи історичні монографії. Читач цієї книги дізнається чимало цікавих фактів з історії України періоду революції й зможе відчути сам настрій тієї неоднозначної, контраверсивної доби. Особливо ж вражають тут сторінки про Голодомор. Будучи сам майже напевно приреченим на голодну смерть, автор детально й скрупульозно фіксує, як вимирає його село.
 
МОЛОДА НАЦІЯ №1, 2006 “Василь Стус”. 240 с. Ціна: 8 грн. (Стандарт 12).

Новий тематичний випуск Молодої нації "Василь Стус. Двадцять років після смерті: сучасне сприйняття й переосмислення" повністю присвячений життю й творчості письменника. Створене на матеріалах однойменної конференції, видання репрезентує різновекторні дослідження творчої спадщини письменника і включає як матеріали відомих українських науковців, так і тексти молодих дослідників, що робить його цікавим та вичерпним джерелом інформації для студентів та викладачів, а також для учнів середньоосвітніх шкіл та широкого загалу. Уміщує також бібліографію документів та матеріалів, які можна віднайти в Музеї-архіві українського самвидаву.

Лазуткін Дмитро. Набиті травою священні корови. / Післямова П. Мідянки. 2006, 86 с. Ціна: 4 грн. (Стандарт 60).
 
Як стверджує Петро Мідянка, Дмитро Лазуткін ні за фахом, ні за хобі не є ніжним і зманіженим; однак лірик він гарний. Його герої часом викликають логічне занепокоєння – розбубана, мов оселедець, русалка, наївні дельфіни, підсмажені медузи, сторож яблуневого саду, усміхнений букмекер, космонавти, ангели, спайдермени і жінки, які ніколи не бувають безгрішними. Його дефініції часто влучають у саму серцевину явища, а твердження набувають загальнолюдського звучання: “лише тоді з’являються необхідні слова, / коли абонент поза зоною досяності”.
Це вже третя збірка лауреата кількох літературних премій, знаного з таких мистецьких видань як “Кур’єр кривбасу”, “Четвер”, “Потяг 76” тощо.
 
НАЦІОНАЛІЗМ. Антологія. Видання друге, перероблене і доповнене. Упорядники О. Проценко, В. Лісовий. 2006, xliv+676 c.  Ціна: 40 грн. (Стандарт: 4).

Антологія “Націоналізм” виходить у видавництві “Смолоскип” у серії "Політичні ідеології", яка репрезентує основні традиції політичної думки та відповідні політичні ідеології. Присвячені націоналізму, консерватизму, лібералізму та соціалізму видання цієї серії об'єднані принципом утвердження різноманітності думок та ідеологічного плюралізму. До збірника "Націоналізм" увійшли статті й дослідження провідних європейських мислителів і політичних діячів, зокрема Йогана Гердера, Йогана Фіхте, Джона С. Мілля, Юрґена Габермаса, українців Миколи Міхновського, Дмитра Донцова, Юліана Бачинського, Михайла Грушевського, та дослідження з типології націоналізму. Збірник буде цікавим як для професійних істориків і політичних науковців, так і для читачів, які прагнуть адекватно зрозуміти поняття націоналізму.

Романюк Тарас. КАНАДСЬКІ ОПОВІДАННЯ. Художньо-документальне видання. / Передмова Ростислава Семківа. 2006, 268 с. Ціна: 8 грн. (Стандарт: 18)
 
Підручники з історії нічого не скажуть нам про побут української еміграції в Америці, в них не йтиметися про психологічні переживання особи, закинутої на чужину. Книжка художніх спогадів Тараса Романюка, сина Патріарха Київського і всієї Руси-України Володимира, пропонує можливість про все це дізнатися. Перед нами – цікава мандрівка в минуле й у вигадку водночас.
 
Сітало Софія. і т. д. Поезії. 2006, 128 с. Ціна: 4 грн. (Стандарт 40).
 
У Софії Сітало абсолютно незвичайний рядок, довгий, ніби проза, і водночас неймовірно музичний. Коли читаєш її вірші, і справді здається, що слухаєш музику. Музику, яка вражає своєю глибиною, а дуже часто – ще й просто неймовірними прозріннями.
Коли ви слухаєте музику, чи часто ви ставите собі запитання: “Що композитор хотів нею сказати?” Мабуть, що ні. Бо він нічого не хотів сказати, він хотів написати музику. Софія Сітало теж хотіла написати музику – і вона її написала. Ця книга – музика у словах.

Теліга Олена. ВИБРАНІ ТВОРИ. / Упорядник О. Зінкевич, передмова Є. Сверстюка. 2006, 344 с. Ціна: 15 грн. (Стандарт 14).

Збірка вибраних творів Олени Теліги присвячена 100річчю від дня народження  політичної діячки та поетеси, розстріляної німцями в 1942 році в Бабиному Яру. До книги увійшли всі відомі вірші авторки, найважливіші публіцистичні твори ("До проблем стилю", "Сила через радість", "феміністичне" дослідження "Якими нас прагнете?", тощо), спогади побратима Олега ШтуляЖдановича, підбірка статтей про її творчість Євгена Маланюка, Дмитра Донцова, Юрія Клена, тощо; а також вибіркова бібліографія та добірка фотоматеріалів.

Збірка призначена для студентів, викладачів, широкого кола зацікавлених осіб; може бути використана як посібник у школах і вищих навчальних закладах.

УКРАЇНСЬКА ГЕЛЬСІНКСЬКА ГРУПА. До 30річчя створення: історія, документи / Упоряд. О. Зінкевич, В. Овсієнко. 2006, 128 с. Ціна: 5 грн. (Стандарт 32).

Видання цієї книжки присвячене 30річчю створення Української Гельсінкської Групи. Тут подано інформацію про формування та основні документи УГГ, короткі біографічні дані її членів, статті про діяльність вашингтонського Комітету гельсінкських гарантій для України, про Закордонне Представництво групи, а також бібліографію публікацій про УГГ українською та іншими мовами. Книжка віддзеркалює роль, яку відіграла УГГ у боротьбі за незалежність України. Призначена для істориків, дослідників руху опору, студентів і широкого кола читачів.

УКРАЇНСЬКИЙ ДЕКЛАМАТОР: Збірка віршів для української молоді. / Упорядники Н. і О. Зінкевичі, передмова Р. Семківа. 2006, 400 с. Ціна: 15 грн. (Стандарт 14).

Збірка віршів для української молоді "Український декламатор" є прямим продовженням виданого “Смолоскипом” раніше "Українського дошкілля", добре відомого українському читачеві. Як і "Дошкілля", "Український декламатор" розрахований не тільки на дітей, зокрема дітей середнього шкільного віку, а й на батьків, вихователів, кураторів, вчителів української мови й літератури, тощо. Книга вміщує поезії для декламування або цитування, згруповані у відповідні розділи: "Любіть Україну", "О слово рідне, мово рідна", "У день матері", "У радісні святкові дні" (день Святого Миколая, Новий рік, Різдво, Великдень), "Сторінки історії" (поезії до Дня незалежності, річниці бою під Крутами), вірші присвячені Тарасу Шевченку, Лесі Українці, Івану Франку, поезію шістдесятників та дисидентів. Збірка стане в пригоді як при організації позакласних заходів у школах та гуртках, так і при написанні учнівських творів на задану тему.

Чорновіл Вячеслав. ТВОРИ: у 10-ти т. Т. 3. Український вісник. Випуск І – VI. / Упоряд. Валентина Чорновіл. Передмова Михайла Косіва. 2006, 976 с. Портрет. Ціна: 25 грн. (Стандарт 6).

У третьому томі Творів у десяти томах Вячеслава Чорновола опубліковано шість випусків позацензурного журналу "Український вісник", редактором якого він був з кінця 1969 р. по 1972 р.

У журнал уміщено самвидавні документи середини 60-х – початку 70-х років, хроніку репресій – переслідувань, арештів, судів. Усі матеріали вміло об’єднанні редакторськими поясненнями, зауваженнями, доповненнями. У журналах є документи самого Вячеслава Чорновола.

Цей том, як і попередні, цінний для науковців, студентів, учнів, які досліджують і вивчають правозахисну діяльність цього періоду, а також для всіх, хто цікавиться історією України.

Ушкалов Сашко. ESC: Сім абсурдових п’єс / Передмова С. Жадана. Харків: Майдан, 2006, 84 с. Ціна: 3 грн. (Стандарт 100).
 “Цей театр традиційно починається з вішака, на якому дбайливою рукою автора повішеня головні герої. … Тому не дивуєшся, виявивши серед персонажів, скажімо, йонесківську голомозу дружину пацієнта чи керролівського горностая в зимовому хутрі, з іншою фауною включно. Ось якби вона, ця дружина пацієнта, виявилася б неголомозою, або коли б горностай не розмовляв українською літературною мовою, тоді слід було б… робити авторові пред’яву, мовляв. Не вірю, дорогий авторе, нескладуха виходить. Проте в цьому театрі все гаразд – дружина голомоза, горностай теж на місці, балкони в затишних харківських двориках справді обвалюються, раз на 911 років, як і зазначено автором”. Сергій Жадан.
У цій книзі один з найцікавіших харківських літераторів молодої генерації Сашко Ушкалов зібрав свої абсурдові п’єси, написані впродовж 2002-2005 років. Більшість з них друкується уперше.

У ПРОДАЖУ З 1 СІЧНЯ!

Очеретний Олександр. ОЛЕНА ТЕЛІГА. ШЛЯХ ІЗ НЕБУТТЯ: Біографічна драма. / Передмова Надії Мірошниченко.

Герої цієї пронизливої біографічної драми – реальні українські поети та політичні діячі Олена Теліга, Олег Ольжич, Михайло Ситник. Автор обрав за матеріал невеличкий за часом, проте кульмінаційний відтинок життя Олени Теліги: ще жевріють останні надії на можливість боротьби, - а потім приходить зрада і загибель.

П’єса написана з традиційною композицією, чітко окресленим конфліктом та двома стрижневими лініями – визвольної боротьби та кохання між двома поетами. Хоча автор визначає жанр п’єси як „драму”, в ній є риси класичної трагедії, передусім лінія, яка безпосередньо стосується головної героїні. Попри зазначену традиційність форми п’єса є дуже  актуальною за суттю. І не лише тим, що торкається такої непересічної постаті як Олена Теліга, яку спробували відправити у небуття, а, передусім, тим що ставить важливі й болючі питання для української культури.

Андрійчук Олесь. БУДЬMORE! Публіцистична збірка. / Передмова Петра Вознюка.

Збірку гострої та проникливої публіцистики Олеся Андрійчука присвячено викликам, що постають перед Україною в сучасному глобалізованому світі.

У статтях, які раніше друкувалися у виданнях "Дзеркало тижня", "День", "Українська газета" зічіплено найбільш дражливі й суперечливі запитання: він Голодомору 1933 року до сучасних відносин України із державами-сусідами.

З питань продажу звертатись:
за адресою: видавництво «Смолоскип», вул. Межигірська, 21, м. Київ-71, 04071 
Докладнішу інформацію можна отримати в Ольги Погинайко за телефоном:  
(044) 425-45-09
або за електронною адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.