1. Домівка
  2. Статті
  3. КІНОКЛУБ “СМОЛОСКИП”

КІНОКЛУБ “СМОЛОСКИП”

КІНОКЛУБ “СМОЛОСКИП”

Кіноклуб «Смолоскип» створений для того, аби знайомити глядачів із найкращими набутками світового кінематографу. На жаль, більшість українців такої можливості не мають. Чому? Є декілька причин. По-перше, далеко не всі бажають дивитися кращі фільми (за гамбурзьким рахунком), бо дивитися їх важко. Таке кіно зроблено видатними режисерами, які багато часу витратили на освіту та творче вдосконалення, кожна їх картина – це наслідок довгих та складних роздумів, тому не дивно, що багато людей, які не звикли до такого способу мислення та часто досить специфічного почуття гумору, просто не сприймають його. Це природно, що люди, привчені до телебачення та масового кінематографу мають свої погляди на те, яким саме повинно бути кіно. Добре це чи погано – це вже інша справа. Але якби кожен почав насолоджуватися, скажімо французькою «новою хвилею», то щоб тоді сталося із виробниками мильних опер та голлівудського кічу? Ми не збираємося відбирати хліб у кінозірок та солодкі мрії у їх прихильників.

Покази фільмів відбуваються по четвергам о 19:00. Адреса сайту кіноклубу: http://community.livejournal.com/kinoklub_ua/

По-друге, хоча у сучасній Україні є багато можливостей подивитися таке кіно або купувати його, навіть серед бажаючих дуже мало таких, хто здатен на це. Це пояснюється відсутністю досвіду. Ми дуже мало знаємо про справжнє світове кіно, здебільшого задовольняючись його найбільш розрекламованими зразками. Рекламують звичайно ширспожив та кіч, бо що легко засвоюється, легко й продавати. Для набуття досвіду треба витратити багато часу, аби накреслити справжню кіно-карту світу, де провінційні міста не будуть зухвало претендувати на звання столиць. Ми маємо цей час і вже накреслили цю карту.

І нарешті, по-третє, навіть ті, хто мають смак до якісного кіно та час на його дослідження та перегляд, не мають достатньо повної та ретельно підібраної колекції фільмів. Ми вже маємо таку колекцію.

Звичайно, існують люди, які мають все з вищеперерахованого. Це справжні та затяті кіномани. Ми запрошуємо їх до співробітництва на взаємовигідних умовах: жодна колекція не може бути повною, інакше вона втрачає сенс.

Покази фільмів відбуваються по четвергам о 19:00.

Адреса: Видавництво “Смолоскип”, вул. Межигірська, 21, третій поверх. (ст. метро Контрактова площа).

Адреса сайту кіноклубу: http://community.livejournal.com/kinoklub_ua/