- Домівка "Хвильовий"
Хвильовий
-
СМОЛОСКИП НАДРУКУЄ ЗАБУТІ НА МАЙЖЕ 100 РОКІВ ТЕКСТИ ХВИЛЬОВОГО
Упорядник Повного зібрання творів Миколи Хвильового (у 5 томах) Ростислав Мельників умістив до видання кілька оповідань та статей відомого автора, котрі не передруковувались від 20-х років минулого сторіччя. Два оповідання «Подяка приватного лікаря» та «Хуторянка з горностаєвим комірцем» було вміщено у 4 томі, ще одне – «Мазель», а також статті "Хто ще сидить на лаві підсудних? (До процесу «Спілки визволення України»)" та "За щоденником С. О. Єфремова – вождя, академіка, «совісті землі української», що
-
ВИДАВНИЧІ ПЛАНИ “СМОЛОСКИПА” – 2020
Наприкінці 2019 року українські видавці дружно ділилися видавничими планами на 2020 рік. Читати ці матеріали було радісно і цікаво - стільки всього смачного має з’явитися у цьому році. Що ж, ми теж не будемо пасти задніх, і в цій статті я розкажу трохи про книжки, які “Смолоскип” готує до друку. Одним з перших побачить світ новий том щоденників Володимира Винниченка, що охоплює період з 1932 по 1936 роки. Це час, коли небажаний в СРСР не лише сам письменник, такими стають і його тексти. Їх остаточно
-
Микола Третяк. Наш Форум видавців: і Петлюра, і Хвильовий, і раґнарьок
У вересні відбувся черговий – уже двадцять п’ятий – Форум видавців у Львові. Смолоскип, як і раніше, брав у ньому участь за двома лініями: по-перше, виступив організатором низки літературних подій, по-друге, наші книжки продавалися на ярмарку в Палаці Мистецтв і на його подвір’ї (більше…)
-
ОЛЕГ КОЦАРЕВ. ЗНОВУ ХАРКІВ, ЗНОВУ ХВИЛЬОВИЙ
У грудні в Харкові, в Національному педагогічному університеті імені Григорія Сковороди, пройшла науково-культурна акція «Квадратура трикутника: чотири дні з Миколою Хвильовим». Головною натхненницею й організаторкою події виступила Галина Хоменко, викладачка цього університету. (більше…)
-
МИКОЛА ТРЕТЯК. ПІД ЗНАКОМ МИКОЛИ ХВИЛЬОВОГО
Усе почалося 12 травня, в неділю, з просвітницької акції біля ключових станцій харківського метро. Волонтери й поети читали уривки з творів Хвильового, роздавали перехожим листівки про письменника і про фестиваль, іноді робили це під музику. (більше…)