2 квітня в Київському будинку вчителя оголосили переможців літературного конкурсу видавництва «Смолоскип».

У двадцятій ювілейній церемонії (перше нагородження відбулося ще 1994 року) взяли участь також лауреати минулих років – Оксана Куценко, Ніна Кур’ята, Олена Степаненко, Олег Романенко, Юлія Стахівська, Микола Леонович, Павло Коробчук, Богдан-Олег Горобчук, Олег Коцарев, Ірина Шувалова, Анна Малігон та інші.

Нагородження проходило у «морському» стилі – принаймні такими були елементу одягу ведучих – Ірини Шувалової та Мирослава Лаюка – й членів журі – Ростислава Семківа та Олега Коцарева, а на екрані постійно показували відеозаписи водної теми. За словами Ростислава Семківа, це символізувало появу на «ковчегу літератури» нових письменників-лауреатів.

Друга премія 2013 року була вручена тільки в номінації «Поезія». Її отримали Олена Герасим’юк і Заза Пауалішвілі з Києва та Марія Хімич із Житомира. Їхні твори незабаром вийдуть окремими книжками.

Третя премія в номінації «Поезія» дісталася Ользі Єрмак із Києва, котра пише під псевдонімом Мідна, Оксані Гаджій з Житомира, Ніці Новіковій з Полтави, Ірині Загладько з Луцька, Євгенії Любій з Полтави, Роману Романюку з Волині. У номінації «Проза» були відзначені прозаїки: Андрій Тужиков з Чернівців, Марія Хімич (яка стала, таким чином, переможницею в двох номінаціях) і Любов Базь із Києва. Заохочувальну премію дістали поети Лесик Панасюк (Житомир), Сергій Шкабара (Вінниця) та прозаїки Кристина Кузнєцова (Львів), Володимир Шелухін (Суми), Марина Єщенко (Полтава), Олександра Саковська (Київ).

Журі не присудило премій, проте назвало вельми перспективною поезію Томаса Деяка, Галини Калинської-Корчук, Христини Котерлін, Тані-Марії Литвинюк, Наталії Полянчук, Ярослава Склабінського, Катерини Танчак, Андрія Шийчука, Дмитра Штофеля та прозу Галини Гуляйгородської, Сергія Демчука, Мар'яни Маринченко, Лідії Міщенко.

«Смолоскип» також оголосив намір видати за підсумками цьогорічного літературного конкурсу окрему антологію найкращих поеток та авторок прози.
 
  
Ведучі церемонії, Ірина Шувалова та Мирослав Лаюк 

 

Лауреатка другої премії Олена Герасим'юк передає вітання читачам 

 

Виступає поетка Олена Степаненко 

 

Лауреат другої премії Заза Пауалішвілі 

 

Олена Герасим'юк