- Домівка "фестиваль"
фестиваль
-
Тетяна Шептицька. «Віршень» – завжди свято!
10 лютого, традиційно у день народження засновника «Віршня» – Сергія Пантюка, у приміщенні видавництва «Смолоскип» відбувся цей, уже 23, Всеукраїнський фестиваль поезії і авторської пісні. Всі, хто побував цьогоріч на «Віршні», можуть щиро засвідчити, що він давно переріс рамки звичайного фестивалю, перетворившись на суцільний творчий марафон, феєричне свято слова, музики, жартів, подарунків, приємного спілкування, обміну думок і визрівання ідей. Це – свято, яке твориться спільними зусиллями, переважно спільнокоштно, яке не має забобонів, стереотипів та упереджень. Головна вимога до учасників – мати талант і не боятися споживати «кров ворожу», котрої ніколи не бракує, аби учасники могли достойно «возслівити» і «возславити» іменинника. (більше…)
-
Анна Ратушна. 30 років ЛітМузею
15 вересня в Харкові відбувся літературний фестиваль «ЛІТературний ПРОстір» із нагоди тридцятиріччя Харківського літературного музею – знакової та важливої установи загальнонаціонального масштабу. (більше…)
-
Микола Третяк. Арсенал-2018: від розмов про ще неіснуючі книжки до перформансів
На межі травня та червня «Смолоскип» традиційно взяв участь у «Книжковому Арсеналі». Київський книжковий ярмарок-фестиваль в останні кілька років претендує на звання головної літературної події України. І це не безпідставно, якщо згадати масштаб і розмаїття заходів, учасників. (більше…)
-
Микола Третяк. Книжковий Маріуполь
«Смолоскип» узяв участь в екстремальній і стратегічно важливій події: в книжковому ярмарку й фестивалі за двадцять кілометрів від лінії фронту – в Маріупольській книжковій толоці.
Цю подію організувала команда Запорізької книжкової толоки на чолі з Ігорем Гармашем та Оленою Заставною (на запорізький захід «Смолоскип» теж традиційно приїздить). Участь у ній взяли понад сто авторів і близько тридцяти видавництв. Смолоскипівці і продавали книжки, і влаштовували літературні заходи. (більше…)
-
ОЛЕГ КОЦАРЕВ. ЧЕРГОВИЙ КНИЖКОВИЙ АРСЕНАЛ: ТЕАТР ХХ СТОЛІТТЯ, ФУНДАТОРИ МОДЕРНОЇ НАЦІЇ, СПОГАДИ МАРІЇ САВЧИН…
На цьогорічному Книжковому Арсеналі видавництво Смолоскип мало дві ключові події. Перша під назвою “Український театр ХХ століття: два режисери, дві книги” була присвячена виходу друком архівних матеріалів, присвячених Лесю Курбасу і театру “Березіль”, а також вибраним поезіям Леся Танюка. А друга – “Фундатори модерної нації” – була розмовою головно про збірку грушевськознавчих статей Ігоря Гирича та книжку “Муза і чин Остапа Луцького”. Пропонуємо вашій увазі розповідь про наші заходи.
-
МИКОЛА ТРЕТЯК. «СМОЛОСКИП» У ЗАПОРІЖЖІ НА «КНИЖКОВІЙ ТОЛОЦІ»
21-23 жовтня вдруге відбулася «Запорізька книжкова толока». Ярмарок і фестиваль, на який приїздять та приходять щораз більше відвідувачів та учасників (за даними організаторів, відвідувачів цього разу було майже 10 тисяч), і який наразі можна сміливо назвати головною, найбільшою книжковою подією сходу України. Так само вдруге приїхав сюди й Смолоскип – з яткою книжок і з акціями для запоріжан. (більше…)
-
МИКОЛА ТРЕТЯК. СПЕКОТНА «ГОЛОСІЇВСЬКА ОСІНЬ»
10 вересня, у день із майже по-літньому спекотною погодою, в Києві, в Музеї Максима Рильського відбулися літературні читання з зовсім не гарячою назвою «Голосіївська осінь». (більше…)
-
МИКОЛА ТРЕТЯК. ЛЬВІВСЬКИЙ ФОРУМ: ВІД КОРОТКОМЕТРАЖОК З ІРПЕНЯ ДО СПОГАДІВ ХХ СТОЛІТТЯ
У Львові закінчився щорічний Форум видавців. Традиційно взяв у ньому участь і «Смолоскип». Наше видавництво виступило організатором трьох заходів. Програму Форуму склали так, що всі три відбувалися досить рано, о дванадцятій-першій годині. Це викликало деякі побоювання щодо того, чи прийдуть відвідувачі, але острахи виявилися марними: і о дванадцятій, і о першій знаходилося досить зацікавлених людей. (більше…)
-
ОЛЕГ КОЦАРЕВ. ХХ СТОЛІТТЯ ПО ОБИДВА БОКИ ЗАЛІЗНОЇ ЗАВІСИ: ЗУСТРІЧ НА КНИЖКОВОМУ АРСЕНАЛІ
24 квітня на Книжковому Арсеналі відбулася розмова, присвячена українській мемуаристиці ХХ століття, а передусім – «Щоденнику» Осипа Зінкевича, який нещодавно з’явився друком у видавництві «Смолоскип». Отож, важливою темою було зіставлення діаспорних і «материкових» зразків цього типу літератури. (більше…)
-
ДМИТРО МАМЧУР. ЮВІЛЕЙНИЙ СЛІВО-ВІРШЕНЬ: НОВІ ТЕКСТИ Й НАСТРІЙ — НЕЗМІННИЙ!
Десятого-одинадцятого лютого в Києві, у приміщенні видавництва “Смолоскип” відбувався двадцятий, ювілейний, фестиваль “Віршень”. (більше…)