9 лютого 2010 року  у Секретаріаті Президента України у Києві відбулася церемонія вручення голові видавництва  „Смолоскип” Осипові Зінкевичеві ордена князя Ярослава Мудрого - однієї з найпрестижніших державних нагород. Девізом ордена князя Ярослава Мудрого є „Мудрість, честь, слава”.

Прибувши до Адміністрації  Президента, Осип Зінкевич перед початком церемонії  нагородження зустрівся із заступником голови Адміністрації, колишнім Прем’єром України і Міністром оборони Юрієм Єхануровим.

Під час урочистої  церемонії Ю. Єхануров зачитав Указ Президента, у якому йдеться:

    „За вагомий особистий внесок у справу консолідації українського суспільства, розбудову демократичної, соціальної і правової держави та з нагоди Дня Соборності України Президент України Віктор Ющенко постановив 20 січня 2010 року нагородити директора видавництва „Смолоскип”, громадянина США, Осипа Зінкевича, орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня”. Після цього Президент вручив орден та привітав О. Зінкевича.

Згодом відбулася  розмова Президента України та голови видавництва “Смолоскип”, до якої долучився і Юрій Єхануров. Було обговорено низку проблем, актуальних і болючих для українського суспільства на сучасному етапі розвитку державності.

О. Зінкевич інформував Президента про працю „Смолоскипа” над національним самоусвідомленням  української молоді та про плани  видавництва на майбутнє. У Президента було багато запитань стосовно сказаного; з чого стало помітно, якими проблемами він цікавиться, якими вболіває та для яких шукає розв’язки.

Як пізніше зізнався О. Зінкевич, він такої престижної нагороди не очікував. Його надзвичайно  здивувало і вразило те, наскільки Президент поінформований про дяльність „Смолоскипа”: виявилося, що те, до чого прагне “Смолоскип”, є дуже близьким переконанням і поглядам Віктора Ющенка.

На закінчення розмови Президент подякував О. Зінкевичеві за його працю і діяльність та побажав витривалості й успіхів у наш складний час.  


Президент  України Віктор Ющенко вітає О. Зінкевича  з нагородою.

Розмова  з Президентом, у якій бере участь також Юрій Єхануров.

О. Зінкевич у розмові з колишнім Прем’єром  і Міністром оборони України Ю. Єхануровим.
Фото Михайла  Марківа. 

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.