1. Домівка
  2. Статті
  3. Денис Трофименко. Рецепт успіху

Денис Трофименко. Рецепт успіху

Денис Трофименко. Рецепт успіху

Зробити Україну успішною – така ідея зібрала в чарівній залі Музею історії Києва політологів, журналістів, депутатів, митців, видавців, та просто українців, які бажають добре для своєї країни, на презентації книжки Миколи Давидюка «Як зробити Україну успішною».

Відкрив захід Антон Дробович, який також виконував роль модератора заходу протягом усього вечора. Він відзначив, що вважає цю книгу дуже важливою для українського суспільства і запросив до слова представника видавництва «Смолоскип», яке й надрукувало книжку Миколи Давидюка.

Ольга Погинайко, яка й представляла «Смолоскип», відзначила, що працювати з автором «Як зробити Україну успішною» було легко. Сказала, що для Смолоскипа вже є доброю традицією видавати цікаву публіцистку, а отже вона сподівається на подальшу роботу з Миколою Давидюком. За її словами, наприклад, одним із способів співпраці може бути переклад минулої книги автора, а саме «Як працює путінська пропаганда» іншими мовами.

Надалі Антон Дробович, розповів про Миколу Давидюка як політолога і про його роль в українській політиці, а також запросив до слова народного депутата України Ігоря Попова. Останній порівняв автора з великими лідерами, які видавали книжку за декілька місяців до виборів, і натякнув, що це може й не збіг. Також він порадив прочитати цю книжку всім кандидатам у президенти, щоб зробити свої промови й програми змістовнішими.

Наступною слово взяла Наталія Заболотна, керівниця галереї «Art Ukraine Gallery». Вона назвала Давидюка футуристом від політики, а саме книжку – розширенням шаблонів і навіть нервом сучасного часу.

-Мистецтво це та творча сила, яка може врятувати репутацію будь якої країни, – додала Заболотна.

Іще один зоряний гість презентації, Сашко Положинський, лідер гурту «Тартак», розповідав про майданівський і пост-майданівський час, який звів їх із автором, про те, що Микола Давидюк був йому приємний як гість у його ефірах на радіо НВ, він зарекомендував себе як професіонал і чесна людина.
Після цього модератор заходу відзначив цікаву структуру книжки. Адже вона поділяється на багато розділів-напрямків, у яких має розвиватися Україна. До слова вийшов Юрій Гусєв, екс-заступник Міністра оборони України. Він запропонував перейменувати Міністерство оборони у Міністерство наступу, допоки не закінчиться війна, і висловив свою підтримку автору книжки.

Коли нарешті слово дійшло до самого Миколи Давидюка, то він окреслив основні цілі, що він переслідував, пишучи книжку. Головним для нього було задати дискусію на тему майбутнього України та наголосити пошук нової філософії чи навіть ідеології для українського народу. Микола зробив акцент на тому, що він політолог, а не письменник. Відзначив, що наша країна зазнала чимало поразок, але все-таки витримала, і зараз саме нам вирішувати, що з нею робити, як розвивати і як «зробити успішною». Також Микола сказав що його книжка має історичну значущість бодай тому, що до неї ввійшло, на жаль, останнє інтерв’ю Левка Лук’яненка «Українського супергероя», як він його назвав. Розповів, що йому хотілося б років через п’ять написати книжку «Чому Україні вдалося».

Репортаж з презентації книжки Миколи Давидюка «Як зробити Україну успішною»