1. Домівка
  2. Статті
  3. День Народження Книгарні (ДНК) – 2009

День Народження Книгарні (ДНК) – 2009

Не зважаючи на те, що в нашому опитуванні про ДНК-2009 узяли участь лише 35 осіб, 10 з них пообіцяли прийти з друзями. Тому як на офіційній частині, так і на слем-турнірі “давніх поетів” було напрочуд людно.

Відкрита наприкінці серпня 2007 року Українська книгарня «Смолоскип» за два роки своєї роботи стала улюбленим місцем для багатьох читачів, як киян так і гостей столиці, справжнім центром української книжки. Від найперших кроків її створення вона задумувалася саме як виключно україномовна, що могла б запропонувати читачеві найкращі книги українських видавців.

Фото незабаром!

 

Якщо за перший рік роботи книгарня «Смолоскипа» реалізувала близько 10 тисяч різноманітних видань, то вже в цьому році ця цифра зросла – понад 15 тисяч різних книжок із понад ста видавництв з усієї України. Цим книгарня «Смолоскипа» з року в рік доводить скептикам, що українська книжка є потрібною суспільству.

Асортимент книгарні складає близько 3000 видань українською мовою і постійно оновлюється. Поширюється також мережа видавництв, котрі співпрацюють з книгарнею.Нині це вже135 видавництв з різних регіонів України. Понад 30 з них долучилися нещодавно, розширивши вже звичну для «Смолоскипа» географію (Львів, Харків, Тернопіль, Вінниця, Кривий Ріг, Чернівці, Івано-Франківськ, Київ) такими містами як Ужгород, Донецьк, Черкаси, Остріг.

Вже від першого дня роботи книгарня позиціонувала себе як своєрідний культурний центр. Впродовж першого року роботи тут відбулася серія літературних читань та презентацій. В цьому році Українська книгарня «Смолоскип» звернула свою увагу на маленьких читачів, провівши чудовий дитячий вечір до дня Святого Миколая та майстер-клас із писанкарства напередодні Великодня. У травні книгарня також приймала в своїх стінах фінал всеукраїнського конкурсу читаної поезії «Молоде вино».

Відкриття книгарні наприкінці серпня 2007 р. та святкування першої річниці її роботи на початку вересня 2008 р. стали справжніми подіями. В невимушеній літературно-музичній атмосфері відвідувачі спілкувалися з письменниками різних поколінь, а насамкінець ще й мали можливість під час лотереї виграти найкращий подарунок – книгу. Книгарня «Смолоскипа» вирішила дати таку можливість спілкування й цьогоріч: 2 вересня усі охочі зможуть зустрітися тут під час святкування Дня народження Книгарні.

Під час офіційної частини було урочисто відкрито «Смолоскипівську» поличку буккросингу – руху, що став популярним у всьому світі. Буккроссинг (англ. bookcrossing) — вільний рух книг, організований за спеціальними правилами Людина, прочитавши книгу, залишає («звільняє») її у громадському місці (парк, кафе, поїзд, станція метро), для того, щоб інша, випадкова, людина могла цю книгу знайти та прочитати; та у свою чергу повинна повторити процес. Спостереження за «подорожжю» книги здійснюється через спеціальні сайти в Інтернеті. На 1 вересня 2009 року за даними міжнародного буккросерівського сайту www.bookcrossing.com у світі налічується 803 тис. учасників руху з понад 130 країн світу, котрі «звільнили» вже понад мільйон книг.

Цьогорічна програма святкування Дня народження Книгарні була особливою. Вперше в Україні в рамках святкування відбувся dead-poet slam – поетичний слем турнір, у котрому поети змагались за цінний приз, читаючи не власні вірші, а поезію класиків. Такі «модифіковані» слем-турніри уже доволі давно проводять у світі, проте в Україні це буде вперше. 2 вересня на турнірі зійшлись Микола Бажан, Михайль Семенко, Павло Тичина, Раїса Троянкер, Гійом Аполлінер та навіть давньоруський Боян. Звісно, вести такий турнір до снаги тільки визнаному традицією класику Томасу Стернзу Еліоту, а судили засновники та професори Києво-Могилянської Академії – Петро Могила, Галшка Гулевичівна та інші.

Після слем-турніру відбулася традиційна лотерея, під час котрої розіграно книги різних видавництв, аудіокниги, фірмові сумки книгарні. Суперпризом лотереї стали три вечори з поетом/чи поеткою, яких переможці лотереї обирали із запропонованих їм пар.