1. Домівка
  2. Новини
  3. 25 червня у Смолосипі відбулися перші Читання пам’яті Сергія Іванюка презентація збірки оповідань студентів Сергія Семеновича «Діточок багато»

25 червня у Смолосипі відбулися перші Читання пам’яті Сергія Іванюка презентація збірки оповідань студентів Сергія Семеновича «Діточок багато»

25 червня у Смолосипі відбулися перші Читання пам’яті Сергія Іванюка презентація збірки оповідань студентів Сергія Семеновича «Діточок багато»

Відвідувачі мали змогу послухати найкращі тексти курсу «Основи літературної творчості» 2018-19 н.р.
Відбулося також  вручення Премії ім. Сергія Іванюка

“Книжка “Діточок багато” є колективним креативним продуктом, що підсумовує значні зусилля й велику радісну працю. Понад 20 років Сергій Семенович Іванюк викладав курс «Основи літературної творчості» в Києво-Могилянській академії. Це був перший навчальний курс такого типу в Україні. Задовго до появи факультетів літтворчості в інших університетах і численних тепер платформ креативного письма. Сергія Іванюка знали як першого ректора Могилянки, як головного редактора Журнал Однокласник, як автора Сергія Оксеника, як дослідника української драматургії та дитячої літератури. Але епохальною була саме ця його праця – для багатьох молодих падаванів він став майстром-джедаєм у науці письма.

Отже, у цій книжці тексти понад 100 авторів та авторок, які слухали курс Сергія Іванюка від кінця 90-х і донедавна. А також — коментарі Сергія Семеновича до написаного, із побажаннями, порадами, а часом і критикою. Ми просили обрати найкращий із текстів: адже всього в межах курсу слухачі писали по 20 робіт — так що за історію «Основ літературної творчості» Сергій Семенович прочитав і прорецензував майже 20 000 студентських спроб. Ціла епоха, що не кажіть. Багато хто серед авторів цієї збірки вже знані в нашій літературній спільноті, а визнання інших ще попереду. За десяток чи другий років ми ще здивуємося, скільком він надав творчий імпульс. Ця книжка фіксує їхню присутність та перспективу.
Сергій Семенович був вимогливим до авторів — і до себе як автора. Він бачив, що зацікавлення літературою та письмом шириться: окрім Могилянки, почав читати лекції для нових освітніх платформ — «Культурного проекту», «Літосвіти». Власне тому наприкінці книжки є добірка текстів, створених у рамках курсів письменницької майстерності Litosvita. Центр літературної освіти. І серед цих авторів є вже відомі. Словом, багатьох, дуже багатьох своїх студентів і навіть колег Сергій Іванюк підштовхнув до творчості. Тому його любили й люблять. І пам’ятатимуть.

Для «Смолоскипа» Сергій Оксеник також автор: ми перевидали перші два томи його в усіх сенсах фантастичної саги «Лісом. Небом. Водою» і вперше надрукували третю, завершальну, її книгу. Ми готуємо видання спогадів про Сергія Семеновича. Врешті, він сам часто був гостем нашого видавництва. Але «Діточок багато» — книжка особлива. Таку цікаву антологію ще треба пошукати! Провокативні тексти, містифікації, фантасмагорії, казки, університетські легенди і спогади про студентське кохання. Доки ви дочитаєте до прикінцевих інтерв’ю, у яких Сергій Іванюк ділиться прозріннями щодо письма та власних творчих проектів, почуєте стільки цікавих та непересічних історій! А ще, цілком можливо, знайдете натхнення написати власну. А це значить — імпульс Іванюка діє. Епоха творчості триває.”