1. Домівка
  2. Новини
  3. 10.06 – ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИЖКИ “ШКІРА МІСТ” ОЛЕНИ ПАВЛОВОЇ В КРАКОВІ

10.06 – ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИЖКИ “ШКІРА МІСТ” ОЛЕНИ ПАВЛОВОЇ В КРАКОВІ

10.06 – ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИЖКИ “ШКІРА МІСТ” ОЛЕНИ ПАВЛОВОЇ В КРАКОВІ

У п’ятницю 10 червня о 19 годині в Кракові (Польща) у Кав’ярні-книгарні NIĆ (вулиця Славковська, 28) відбудеться презентація смолоскипівської книжки поезій “Шкіра міст” нашої авторки і лауреатки Олени Павлової.

 

Хто є героями цієї книжки? Жінки, що зберігають кулі в скриньках від прикрас. Чоловіки, у чиїх снах не мнуться блакитні шовкові сукні. Світ, у якому вони живуть — міста, де будинки нагадують старі книгозбірні, а плити під ногами стають тектонічними. Це світ, у якому не штрафують за безквітковий проїзд, тільки безквітковий. Над ним — сузір’я, пробиті на трамвайних талонах, і цілі галактики хлюпочуться в ранковій каві. Тут чути пахощі флердоранжу, розсипані пелюстки жасмину та вишень, і ангел вже простяг Марії лілію. Ця збірка має сім розділів — про міста, напої, квіти, картини, жінок, чоловіків та вірші. «Шкіра міст» — це стіни, що бачили все і чули. Але нічого нікому не розкажуть, доки ви самі не захочете це дізнатися.
Рукопис посів ІІ місце на Літературному конкурсі видавництва «Смолоскип». До неї увійшли вірші за сім останніх років. Книжка вийшла у Києві у січні 2022-го, перша презентація відбулася за десять днів до повномасштабного вторгнення росії в Україну. Друга — онлайн у березні в укритті Рівненського драмтеатру. Це третя.
Художнє оформлення збірки — Микола Леонович.
Олена Павлова — українська письменниця, журналістка, редакторка, кураторка культурних проєктів, художниця, авторка комікс-кота Інжира. До «Шкіри міст» увійшли її вірші за останні кілька років, а також світлини з однойменного фотопроєкту із різних міст світу.