Одразу кілька сигналів надійшло од Європейського Союзу, котрі свідчать, що Україна залишається цікавою Європі і двері для неї прочинені.

В принципі, це не має викликати якогось значного подивування, адже між Україною і Європейським Союзом цілком успішно функціонує безвізовий режим, і взагалі подібні стосунки мають стратеґічний характер, тобто підстави для перегляду політики якнайтіснішої співпраці ЄС із Україною в коротко- чи навіть середньотерміновій перспективі відсутні. Проте все одно приємно відзначати чергові сигнали готовності до співпраці.

Так, президент Польської республіки Анджей Дуда заявив: “Ми завжди наголошували, що двері до Європейського Союзу повинні залишатися відкритими, і ми хочемо, щоб ці країни (Україна і Грузія – І. К.) стали частиною ЄС у майбутньому”, водночас підкресливши неприпустимість втручання Росії в ці процеси “… ми зобов'язані надати їм підтримку, їх не можна залишити за межами європейської спільноти тільки тому, що їхній "сильний" сусід хоче вершити їхню долю. Унеможливлення їхнього вибору суперечить принципу, що кожна держава має рівне право на самовизначення”.

Тим часом радник прем’єр-міністра Великобританії Крістіан Тернер під час зустрічі із віце-прем’єр-міністром України з питань європейської та євроатлантичної інтеґрації Іванною Климпуш-Цинцадзе заявив, що уряд Великобританії при формулюванні загальноєвропейської безпекової політики, вивчатиме досвід України з протидії ворожим спецопераціям Російської Федерації, особливо підкресливши небезпеку застосування хімічної зброї. “Використання хімічної зброї в Солсбері ще раз підтвердило – нинішні загрози безпеці є глобальними і лише єдиним фронтом можна протидіяти державам, які нехтують нормами міжнародного права та безпекою інших”, - підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Нагадаю, що раніше українська делеґація в Парламентській Асамблеї НАТО передала нашим партнерам доповідь щодо розробок Російською Федерацією зброї масового знищення – саме хімічної та біолоґічної. У доповіді нашої делеґації на підставі відкритих джерел доводиться, що Російська Федерація повернулася до ще радянських розробок щодо можливого використання геморагічних лихоманок, а саме вірусів Ебола і Марбурґ у поєднанні з вірусом віспи, як біолоґічної зброї. Адже саме про це свідчить аналіз більш ніж п’яти тисяч позицій державних закупівель та наукової активності окремих профільних наукових установ, що знаходяться у віданні Міністерства оборони Російської Федерації. Водночас, аналіз закупівель та наукової активності іншої наукової установи свідчить про те, що Російська Федерація продовжує працювати над розробкою нервово-паралітичних газів.

Всі висновки зроблено на підставі аналізу відкритих джерел – вони не пов’язані із жодними “шпигунськими пристрастями”, проте, як я вже підкреслював, важливо інше – Україна нарешті зайнялася рутинною, проте такою важливою, аналітичною роботою – Україна показує, що вона є серйозним партнером, що вміє і може працювати – і результати цієї праці становлять інтерес, до того ж значний, для партнерів.

Окрім зустрічі із радником прем’єр-міністра Великобританії Крістіаном Тернером віце-прем’єр-міністр України під час свого візиту до Лондона також провела зустріч із міністром Великобританії у справах Європи та Америки Аланом Данканом, котрий повідомив про рішення уряду Великобританії визначити Угоду про торгівлю між Великобританіє і Україною, що має після виходу Сполученого Королівства із Європейського Союзу, замінити Угоду про асоціацію із ЄС, як один зі своїх пріоритетів на 2018-2019 рр.

Бо всупереч мріям кремлівських стратеґів, навіть виходячи із ЄС Великобританія залишається європейською країною. Нагадаю також, що за даними Державної прикордонної служби України, з початку введення безвізового режиму поміж Україною і Європейським Союзом, ним скористалося уже понад півмільйона громадян України.

Зовнішньополітичний європейський курс України залишається незмінним для всіх сторін процесу – і це не зважаючи на багаторічні зусилля Росії як з розвалу української державності, так і з корумпування європейських еліт – зусиль, що не лишень не будуть припинятися, а котрі, навпаки, будуть набирати обертів в 2019 р. – році президентських виборів в Україні.

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.