ЗІНКЕВИЧ ОСИП. ЩОДЕННИК Т. 2. ЛЕСЬ КУРБАС І ТЕАТР «БЕРЕЗІЛЬ» ЧЕРЕДНИЧЕНКО ВАЛЕРІЙ. ПРО ФІЛАТЕЛІЮ ВСІМ МУЗА І ЧИН ОСТАПА ЛУЦЬКОГО ГИРИЧ ІГОР. МИХАЙЛО ГРУШЕВСЬКИЙ
Ціна: 75 грн. Ціна: 130 грн. Ціна: 75 грн. Ціна: 150 грн. Ціна: 150 грн.

PostHeaderIcon Художня література 

Багряний ІванТИГРОЛОВИ. САД ГЕТСИМАНСЬКИЙ : Романи. 2014, 912 с. 

ТИРАЖ ЗАКІНЧИВСЯ 

 

ISBN 978-617-7173-02-0

 

Пропонуємо увазі читачів книжку, до якої увійшли два найзнаковіші романи відомого українського письменника, політика і громадського діяча Івана Багряного (1906–1963). Це «Тигролови» (1943) та «Сад Гетсиманський» (1948–1950) — твори, в яких автор, засновуючись на власному життєвому досвіді, яскраво і правдиво засвідчує весь жах сталінської машини терору. Видання стане у пригоді школярам, студентам, їхнім батькам, бабусям і дідусям, бо ж якісна художня література не знає вікових обмежень, а пізнавати історію своєї країни ніколи не пізно.

 

УКРАЇНСЬКА АВАНГАРДНА ПОЕЗІЯ (1910-1930-ті роки): Антологія / Упор. О. Коцарев, Ю. Стахівська; передм. О.Ільницького.  2014, 816 с.

 

ТИРАЖ ЗАКІНЧИВСЯ

ISBN 978-966-2164-71-8

 

Пропонуємо увазі читачів унікальну антологію української авангардної поезії 1910 –1930 років. На даний момент це, вочевидь, найповніше її зібрання, яке робить доступними сучасному читачеві тексти, не передруковувані інколи по кілька десятиліть. У цій книжці зібрано поезії понад сорока поетів різних авангардних настроїв: як добре відомих (М. Бажан, М. Йогансен, В. Поліщук, М. Семенко, Ґ. Шкурупій та ін.), так і зовсім не знаних чи призабутих авторів (Є. Бунда, М. Скуба, М. Терещенко, Я. Цурковський та інші). Пропонована добірка переконує: український авангард не лише був — він відбувся як цілком оригінальне й самодостатнє явище, хоч це не завжди визнавала традиційна критика. Видання розраховане на студентів, викладачів, науковців і всіх, кого цікавить історія української літератури.
 

Крюґер Вано. ЗІҐҐІ ФРЕЙД КТУЛХУ: Казки братів Ґрімм за редакцією Вано Крюґера / Передм. П. Мідянки, Р. Семківа; післям. О. Лишеги.  2014, 112 с. 

ТИРАЖ ЗАКІНЧИВСЯ

 

ISBN 978-966-2164-86-2

 

Поезію Вано Крюґера, на відміну від багатьох його ровесників, вже сьогодні можна означити, як неординарне явище. У його книжці постають багатющі семантично-понятійні ряди й синтагми. І це захоплююче й цілком природно. У попередніх книжках Вано Крюґер куди різкіше за Жадана оголював ще багатьом нам близький совдеп і соцарт. У цій книжці він пірнув до коралів і мушлі справжньої поезії, не спіткнувшись о рифи.

 


Байдаченко Анастасія. День перед вічністю. — К.: Смолоскип, 2004.  — 136 с. Ціна 4 грн. ТИРАЖ ЗАКІНЧИВСЯ.

 

Бондаренко Павло. ГОДИНА ЧОРНОГО ПРИЧАСТЯ. Повість. 2002, 194 с. Ціна: 5 грн. ТИРАЖ ЗАКІНЧИВСЯ.

Лідер найбільшого у місті кримінальнго угрупування став жертвою чарів. Дружина потерпілого, а також його друг і помічник звертаються за допомогою до приватного детектива. Сергію Градову, який десять років пропрацював у відділі боротьби з незаконним обігом наркотиків, пропонують без розголосу знайти чаклуна і тих, хто замовив чари.

Не переступаючи власні принципи, Сергій веде шалену боротьбу уже і за своє життя. Постійно присутній запах смерті – кориці й ладану. Розставивши акценти у цій химерній справі, втративши найкращого друга, герой опиняється в жалобному експресі без часу, з відчуттям того, що попереду тільки минуле.

 

Брайчевський Михайло. ЧАСУ КРУГОВЕРТЬ. / передмова РОмана Кухарчука. 2003. 176 с. Ціна: 4 грн. ТИРАЖ ЗАКІНЧИВСЯ.
Ім′я Михайла Брайчевського – видатного історика, культуролога, філософа й громадського діяча – широко зннане в Україні та за її межами. Лише найближче оточення вченого знало його ще й як неабиякого художника й поета. Майже всі представлені в збірці поетичні твори, а це і поеми про Григорія Сковороду та Івана Сірка, і вінок сонетів на тему “Слова о полку Ігоревім”, і переклади Бюргера, Міцкевича та Гумільова, друкуються вперше.

 

Вусатий Степан. Еміграція в поході. Гуморески. – К.: Смолоскип, 1999. – 160 с. ТИРАЖ ЗАКІНЧИВСЯ.

Анотація

У своїх гуморесках Степан Вусатий — іноді в дуже різкій, але все-таки не злобній формі — виявляє своє невдоволення з того приводу, що часто через матеріальні блага на задній план відходить справжня ціль тих, хто на знак протесту проти окупації України пішов у вигнання.

 

 

Девдюк Тарас. ТИ, ТРИ ХВИЛИНИ ТОМУ. / Передмова Івана Андрусяка, Олександра Ірванця. 2000, 132 с. Ціна: 3 грн. ТИРАЖ ЗАКІНЧИВСЯ.

 


Дзюба Іван. Порнократія на марші: Статті, фейлетони, памфлети. – К. Смолоскип, 2007. – 96 с. Ціна – 7 грн. ТИРАЖ ЗАКІНЧИВСЯ.

 

Женецький Степан. Гори мстяться. Оповідання / Передмова В. Давиденка. – К.: Смолоскип, 1999. – 104 с. ТИРАЖ ЗАКІНЧИВСЯ.

 

Заливаха Опанас. АЛЬБОМ. Упорядник Б. Мисюга. 2003, 160 с. Великий формат. Суперобкладинка. Ціна: 40 грн.

ТИРАЖ ЗАКІНЧИВСЯ.

Альбом творчих робіт українського художника Опанаса Заливахи є першим виданням, котре в основному охоплює творчий спадок митця. Цей альбом є спробою поєднати ілюстрований каталог його творчості з нарисами про історію й характер формування творчої особистості художника. Окрім того, в альбомі використано ряд епістолярних документів, котрі ілюструють світоглядну еволюцію митця-філософа. Більшість матеріалів публікується вперше. Використано репродукції творів з музейних збірок та приватних колекції Івано-Франківська, Києва, Філадельфії та Нью-Йорка.

   Книга призначеня для наукових працівників музейних та експертних установ, дослідників українського мистецтва, студентів та викладачів вищих художних та педагогічних навчальних закладів, усіх, хто цікавиться українським мистецтвом.

 

ГолодоморГолодомор. Дві п’єси: Кокот-Ледянський С. Тисяча дев’ятсот тридцять третій рік; Бойчук Б. Голод /  Упоряд. і авт. Вступ. Ст. Л. Залеська-Онишкевич. 2008, 112 с.

Тираж закінчився.

До цієї збірки ввійшли дві п’єси: одна – авторства очевидця Голодомору, Сергія Кокота-Ледянського, написана ще в Україні 1942 року; друга – Богдана Бойчука, створена 1962 року вже в Америці.  «Смолоскип» видає їх у 75-ту річницю геноциду мільйонів українців. Хоча тему голодомору в нашій літературі не раз знаходимо в поезії та прозі, у драмі – це ще й досі рідкісний вислів. Та він є. Колись уважали, що театральні постанови потрібні для єднання громади, зокрема після великих історичних чи інших потрясінь. Ці п’єси можуть допомогти українцям визнати минуле, яким болючим воно не було б, та йти до майбутнього без ненависті, проте з пам’яттю про втрати.  У статті упорядниці Лариси Залеської-Онишкевич дві згадані п’єси, а також п’єсу Юрія Яновського «Потомки» (1938), розглянуто саме під оглядом вини і реакції на описані події, а також на потребу дії задля майбутнього.

 


Кононенко М. Хвилі / Упорядк., авт. передм. та приміток В. Погребенник. – 2-ге вид. – К.: Смолоскип, 2007. – 408 с.: портр. ТИРАЖ ЗАКІНЧИВСЯ.

 

Кононенко Мусій. Хвилі. Збірка віршів / Передмова Володимира Погребенника. – К.: Смолоскип, 1994. – 408 с. ТИРАЖ ЗАКІНЧИВСЯ.

 


Богдан Лепкий. Вибрані твори: у 2 т. / Упорядкув. та передм. Н. І. Білик, Н. І. Гавдиди; Прим. Н. І. Білик. – К.: Смолоскип, 2007. – Т. 1. – 604 с. – («Розстріляне Відродження»). Ціна – 25 грн. ТИРАЖ ЗАКІНЧИВСЯ.

 

СоловкиЛистопад Антоніна. Соловки: поетична епопея. 2009, 568 с.

Серія «Художня література».

Тираж закінчився.

ISBN 978-966-1676-13-7

Книга "Соловки" Антоніни Листопад — подія в українській літературі. Поезія одухотворила документалістику. Книга "Соловки" - це Україна на Соловках. Соловки" - не просто поетична епопея довжиною в 600 років, це цілий Світ на одному Острозькому човні, де начебто третина Людства - Українці. Прочитаєш — осягнеш найголовніший закон життя: що посилаєш уперед, те неодмінно отримаєш назад. Як не до себе, то до своїх поколінь...
Україна на Соловках - це наша незагойна рана, це наші не знайдені ще могили. Україна на Соловках - це мощі Святого Петра Калнишевського, велико­мученика, канонізованого в 2008 році разом із Ярославом Мудрим і Ост­розьким князем Костянтином. Україна на Соловках - це наші щорічні прощі на Дні Пам'яти. В серце, як у Біле море, впадуть великі і малі імена Українських в'язнів-соловчан. Ця Книга - це попередження про наслідки. Ця Книга - це Українська Пам'ять-Тризна. Ця Книга - це Український Реквієм-Вречевлення. Негаснуча свічка по соловецьких в'язнях!
 
Для широкого кола читачів.
 

Лупій Олесь. Зелене весілля. Поетична збірка. – К.: Смолоскип, 1990. – 80 с. ТИРАЖ ЗАКІНЧИВСЯ.

 

Очеретний Олександр. Трагедія в домі, драма на дві дії про події в українському селі під час голодомору 1932—33 / Передмова Василя Яременка. – К.: Смолоскип, 1999. – 64 с. ТИРАЖ ЗАКІНЧИВСЯ.

 


Пашко Атена. ЛЕЗО МОЄЇ СТЕЖКИ: Поезії. / Передмова Ірини Жиленко. 2007, 96 с. Ціна: 5 грн. ТИРАЖ ЗАКІНЧИВСЯ.

 
Самчук Марія

Самчук Улас. Марія: хроніка одного життя / Передм. Р. Семківа, Є. Онацького. 2009, 224 с. 

Ціна: 20 грн. ТИРАЖ ЗАКІНЧИВСЯ.

ISBN 978-966-8499-97-5

Віддавна поставивши собі за мету говорити про замовчуване, пригадувати забуте, видавництво «Смолоскип» прагне перевиданням «Марії» Уласа Самчука ще раз повернутися до осмислення трагічних сторінок національної історії, пом’янути закатованих людським безумом та повернути їх до життя хоча б на сторінках цієї важкої та проникливої книги.

 
Зеді Сміт. Білі зуби

Сміт Зеді. Білі зуби: Роман / Пер. З англ. Н. Куликової, Р. Семківа; післямова Д. Мазіна. 2009, 616 с.

ТИРАЖ ЗАКІНЧИВСЯ

 Чи думали ще півстоліття тому поважні британські громадяни, традиційно п’ючи вечірній чай об одній і тій самій годині, що невдовзі сусідні з ними будинки заповнять числені емігранти з Індії, Пакистану та Карибських островів? Чи могли вони передбачити, що їхні діти бігатимуть на побачення з хлопчиками-мусульманами та темношкірими дівчатками з Ямайки? Різноманіття колоніальних культур заполонило серце колишньої імперії – Лондон змінився раз і назавжди. Роман «Білі зуби» молодої британської авторки Зеді Сміт саме про цю зміну: нові голоси, звичаї, нові історії вриваються в життя старої столиці. Та попри всю глибину та інтелектуалізм, це просто цікавий і дотепний роман, сповнений гострою іронією та добрим британським гумором. Сучасний Лондон – не такий, яким ми знаємо його з підручників англійської мови, - він такий, як у романі Зеді Сміт.

 


Шпилька Олесь. І сміх, і горе за синім морем / Передмова Євгена Сверстюка, редактор Валерія Андрієвська. – К.: Смолоскип, 2001. –  264 с. Тираж закінчився.

 


ТОЧКА ЗОРУ
RSS
Огляди
ПРЕЗЕНТАЦІЯ «НЕВІЛЬНИЧИХ МАНДРІВ» ІВАНА РУСИНА

У будинку "Смолоскипа" за участі автора відбулася презентація-обговорення книжки "Невільничі мандри" відомого політв'язня Івана Русина. У ній взяли участь також і "пособники" автора - дисиденти Василь Овсієнко, Олесь Шевченко, Гриць Гайовий, дружина Жанна, а також Олексій Зарецький, Тарас Марусик, директор видавництва Ростислав Семків і директорка книгарні Ольга Погинайко.

Опитування
Вихід якої книжки "Смолоскипа" ви чекаєте найбільше?
 
ДРУЖНІ САЙТИ
НАШ БАНЕР

Статистика
Besucherzahler mail order russian brides
счетчик посещений